Увага! Сайт знаходиться в стадії бета-тестування та наповнення контентом.
 
Головна / Часті питання / Механізм відбілювання зубів під час вагітності.
Часті питання
Механізм відбілювання зубів під час вагітності.

19.01.2015  |  Часті питання

Існує два широко поширених твердження про те, як сильно страждають зуби під час вагітності. Перше відноситься безпосередньо до стану зубів, які починають псуватися при нестачі вітамінів і мінеральних речовин.

Головне підійти до цього питання обдумано.
Отже, які ж небезпеки підстерігають організм майбутньої мами, і чому так сильно кришаться зуби при вагітності? Протягом усього періоду внутрішньоутробного розвитку плоду у жінки спостерігається гормональна перебудова. Щоб дати можливість дитині повноцінно розвиватися в животі у мами, жіночий організм змушений придушувати власний захисний механізм, не даючи імунній системі боротися із зростаючим плодом. Але, як наслідок, в ослабленому організмі починають активно розвиватися шкідливі мікроби, вражаючи, в тому числі і порожнину рота. Це призводить до того, що у вагітних жінок карієс прогресує в 2 рази швидше, дуже скоро приводячи до появи пульпіту та періодонтиту, Крім того, може розвинутися гігівіт - запалення ясен, причиною якого є скупчення на зубах нальоту, що є ідеальним середовищем для розмноження мікробів. Всі ці хвороби вимагають обов´язкового лікування. Адже розвиток інфекції в ротовій порожнині може призвести до зараження дитини і позначитися на його здоров´ї. Якщо під час вагітності плід постійно перебував у пригніченому стані, то в перші місяці після появи немовляти на світ він буде млявим і слабеньким. І це в кращому випадку, якщо інфекція не призведе до більш помітним порушень в його організмі.

Ще одна причина погіршення стану зубів під час вагітності криється в нестачі мінеральних речовин - кальцію, фтору і фосфору, які йдуть на формування і виношування малюка. Якщо жінчині харчується недостатньо збалансовано, щоб постачити і себе, і дитину необхідними мікроелементами, то в першу чергу починають руйнуватися її власні кістки і зуби. А, крім того, через дефіцит кальцію може розвинутися кровоточивість ясен.
Вважається, що після вагітності зуби зможуть прийти в первинний стан, якщо звичайно жінці вдасться зберегти їх цілими. Тому лікарі розробили ряд рекомендацій для майбутніх мам, як потрібно правильно стежити за своєю ротовою порожниною, щоб після народження дитини не довелося терміново бігти до стоматолога і рятувати хворі зуби.

1. Відвідати стоматолога бажано ще на етапі планування вагітності. Але якщо Ви цього вже не зробили, потрібно сходити до лікаря якомога швидше. Зазвичай жінки перевіряють зуби при постановці на облік по вагітності та потім приходять на регулярні огляди раз на місяць у першому триместрі, 2 рази на місяць в другому триместрі і 3-4 рази на місяць після 32 тижня (коли у дитини активно формується скелет).
2. 2. Щоб зберегти зуби під час вагітності, потрібно правильно за ними доглядати. Чистити зуби 2 рази на день обов´язково, але не достатньо. Ще їх бажано полоскати після кожного прийому їжі, а також необхідно користуватися зубною ниткою для видалення їжі з важкодоступних ділянок.
3. Раціон вагітної жінки робить сильний вплив на її здоров´я. Дієта повинна бути збалансованою і підібраною відповідно до особливостей організму майбутньої мами. Лікарі дуже люблять говорити своїм вагітним пацієнткам, що їсти потрібно не ЗА двох, а для двох. Це означає, що просто їсти все підряд, прикриваючись своїм особливим становищем, не можна. Ви повинні вибирати тільки ті продукти, які будуть максимально корисними для Вас і дитини, і виключити всі шкідливі страви. До них відносяться і солодощі, абсолютно непотрібні для організму і призводять до швидкого набору зайвих кілограмів, а також руйнування зубної емалі.


Реєстрація

Вхід










Або зареєструйтесь

Наявність ліків