Увага! Сайт знаходиться в стадії бета-тестування та наповнення контентом.
 
Головна / Новини та поради / 1 грудня у Києві відбулися заходи до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом
Новини та поради
1 грудня у Києві відбулися заходи до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

02.12.2016  |  Новини

1 грудня у столиці відбулася низка заходів до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, мета яких підтримка людей із ВІЛ-позитивним статусом та проведення серед населення роз’яснювальної роботи щодо убезпечення від інфікування, можливих шляхів зараження інфекцією та її лікування. У цих заходах взяв участь заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник.

Так, біля меморіалу «Червона стрічка» відбулася акція «Абонемент на життя», яка тривала одночасно у 25 регіонах України. Під час акції представники державної і місцевої влади, міжнародних організацій і громадського сектора зібралися разом для того, щоб вручити «Абонемент на життя» (лікування АРТ) для 101 тис. ВІЛ-позитивних українців на 2017 рік.

«Цього року з міського бюджету вже виділено 5 млн грн для поліпшення доступу людей, які живуть із ВІЛ, до медичних послуг. У наступному році ми плануємо виділити ще 6,8 млн грн. Таким чином Київ наближається до цілей 90-90-90, які українська столиця взяла на себе зобов’язання реалізувати, підписавши Паризьку декларацію у рамках міжнародної ініціативи Fast-Track Cities. Це означає, що 90% ВІЛ-позитивних киян знатимуть про свій статус, 90% із них будуть приймати антиретровірусну терапію і 90% із них будуть жити без ризику можливості передати інфекцію. Таких цілей ми плануємо досягти до 2021 року», – сказав Микола Поворозник.

У парку імені Тараса Шевченка відбулася акція для студентської молоді  «MUSIC FEST – ЗРОБИ ТЕСТ». Учасники заходу мали змогу безкоштовно отримати презервативи та інформаційні матеріали щодо профілактики ВІЛ, пройти безкоштовно тест на ВІЛ. Окрім того, вперше в Україні кожен охочий мав змогу отримати одноразову тест-систему разом із дотестовим консультуванням та інформаційним матеріалом для самостійного використання в домашніх умовах.

«Завдяки цій акції кожен, хто бажає, може дізнатися про свій ВІЛ-статус. Це дуже важливо, адже тестування – це перший крок на шляху до подолання епідемії ВІЛ. Знання про свій статус дозволяє людині вчасно стати на облік і розпочати життєво необхідне лікування», – зауважив Микола Поворозник.

Окрім того, сьогодні у столиці відкрили перший пункт інтегрованої допомоги на базі КМНКЛ «Соціотерапія», в якому ВІЛ-позитивні наркозалежні пацієнти одночасно зможуть отримувати декілька видів лікування – від наркозалежності, ВІЛ і туберкульозу.

«Наразі лише третина ВІЛ-інфікованих споживачів наркотиків можуть отримати додаткові медичні послуги, у тому числі антиретровірусну терапію, яка є ключовою умовою для подолання епідемій ВІЛ-інфекції і туберкульозу. Створення пункту інтегрованої допомоги дозволить об’єднати три види лікування під одним дахом. Так, Київ зробив ще один важливий крок для подолання епідемії ВІЛ і туберкульозу», – зауважив Микола Поворозник.

За його словами, сьогодні в Києві 935 клієнтів програми замісної терапії, із них 368 осіб мають ВІЛ-позитивний статус. Усі вони повинні отримувати АРТ для покращення свого здоров’я, збереження життя та профілактики інфікування ВІЛ своїх партнерів.

 


Реєстрація

Вхід










Або зареєструйтесь

Наявність ліків