Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва забезпечує організацію та надання екстреної медичної допомоги на території міста Києва пацієнтам і постраждалим, які перебувають у невідкладному стані, у повсякденних умовах, особливий період та під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
Предметом діяльності Центру ЕМД та МК є:
- приймання від населення викликів щодо надання екстреної та невідкладної медичної допомоги, надісланих за допомогою усіх наявних засобів зв'язку;
- надання екстреної медичної допомоги відповідно до затверджених Міністерством охорони здоров'я України протоколів і стандартів;
- організація виконання нормативу прибуття Бригад до місця події;
- організація медико-санітарного забезпечення під час проведення масових заходів;
- організація взаємодії з аварійно-рятувальними службами та підрозділами міністерств та інших органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування під час виникнення надзвичайної ситуації та ліквідації її наслідків;
- навчання та практична підготовку немедичних працівників з питань надання домедичної допомоги;
- організація проведення навчання та практичної підготовки медичних працівників з питань надання екстреної медичної допомоги;
- організація та проведення навчально-тренувальних заходів щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;
- координація заходів щодо забезпечення готовності закладів охорони здоров'я незалежно від підпорядкування та форми власності, систем зв'язку та оповіщення, спеціалізованих формувань до виконання робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;
Центр ЕМД та МК не проводить систематичного лікування; медичні працівники бригад Центру Центр ЕМД та МК встановлюють дійсний на момент огляду пацієнта або постраждалого попередній діагноз і не дають рекомендацій щодо подальшого лікування.
Центр ЕМД та МК не здійснює перевезення пацієнтів або постраждалих без медичного супроводу, а також не виконує перевезення трупів.
Центр ЕМД та МК не здійснює перевезення затриманих, узятих під варту та осіб яким призначено покарання у вигляді позбавлення волі в заклади охорони здоров'я без супроводу працівників правоохоронних органів.
Центр ЕМД та МК не видає листків непрацездатності; не виписує рецептів на лікарські засоби.
Центр ЕМД та МК не проводить медичних експертиз, в тому числі експертиз алкогольного чи наркотичного сп'яніння, тимчасової, тривалої або стійкої непрацездатності пацієнтів.
Мережа екстреної медичної допомоги складається з 18 відділень екстреної медичної допомоги (ЕМД), відділу медицини катастроф та відділення екстреної (швидкої) медичної допомоги з надання медичної допомоги та перевезення психічно хворих, які розміщені в усіх районах міста, що забезпечує прибуття бригад ЕМД до місця виклику у 10-хвилинний термін від моменту його надходження. Відділення - структурні підрозділи Центру ЕМД та МК обслуговують містян і гостей столиці та укомплектовані необхідною кількістю бригад ЕМД з різним режимом роботи.
170 бригад ектреної медичної допомоги цілодобово надають загальнодоступну та безоплатну екстрену медичну допомогу мешканцям та гостям міста.
Для досягнення 10-хвилинного нормативу прибуття бригади ЕМД на виклик додатково створено 18 пунктів тимчасового базування.
Оперативно-диспетчерським відділом Центру ЕМД та МК забезпечується диференційований підхід до прийому викликів. Реєстрація та обробка звернень здійснюється за єдиними Правилами виклику, розподілу викликів на критичні, екстрені та неекстрені (Постанова Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року № 1271 «Про норматив прибуття бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події») та алгоритмів опитування абонентів для уточнення стану пацієнта.
Щодня Центр ЕМД та МК виконує від 1100 до 1300 викликів.