Територіальне медичне об’єднання «ПСИХІАТРІЯ» у місті Києві ДОЗ КМДА є лікувальний професійний заклад (ЛПЗ) вторинного рівня спеціалізації.
Розташована: м. Київ, вул. Фрунзе 103 А.
Лікарня розташована на ділянці розміром 17,2 гектарів, з них 1,7 гектарів займає Кирилівська Церква, що належить до заповідника Софія Київська.
Основна задача лікарні – надання висококваліфікованої стаціонарної психіатричної допомоги населенню міста Києва.
Лікарня нараховує 23 споруди, серед яких 7 збудовані в позаминулому столітті, 3 на початку минулого століття.
Структура лікарні включає: апарат управління, господарську частину, фінансово-економічну частину, медичну частину, міську консультативно-діагностичну поліклініку.
Потужність лікарні становить 1375 ліжок.
За штатним розкладом в лікарні 1854 працівників, із них 143 лікарі - психіатри, 49 психологів, 36 інструкторів з праці, 580 працівників середнього медичного персоналу, 740 молодшого медичного персоналу, 266 іншого персоналу. В лікарні працють 12 кандидатів медичних наук, 1 доктор медичних наук.
В складі лікарні функціонують 30 психіатричних різнопрофільних відділень. З них: відкрито 2 нових відділення первинного психотичного епізоду та сучасних методів лікування для чоловіків та жінок на 25 та 30 ліжок відповідно (відкриті вперше в м. Києві та одні з перших в Україні). Працюють 22 відділення для лікування гострих психотичних станів, 2 відділення для лікування пацієнтів з психічними розладами, які мають суттєву супутню соматичну патологію, відділення для лікування епілепсії, 2 стаціонарних відділення для учасників та інвалідів Великої Вітчизняної війни кожне на 40 ліжок, 2 стаціонарних та 1 амбулаторне відділення для надання допомоги дітям та підліткам, відділення медсестринського догляду, відділення інтенсивної терапії та детоксикації, психіатричне відділення комплексної терапії резистентних форм хімічної залежності, відділення швидкої психіатричної допомоги.
З 2003 року в лікарні створена міська консультативно-діагностична поліклініка КМКПЛ №1, яка здійснює надання комплексної соматичної та психіатричної консультативно-діагностичної та лікувальної допомоги населенню м. Києва та пацієнтам, які перебувають на стаціонарному лікуванні в лікарні.
В поліклініці працюють клінічна, біохімічна, бактеріологічна лабораторії, лабораторія функціональної діагностики (ЕГ, РЕГ), ЕКГ-кабінет, кабінет рентгенологічних досліджень, УЗ-діагностики, фізіотерапевтичне відділення, ведеться прийом хворих вузькими спеціалістами. З 2012 року запущено в дію компютерний томограф та цифровий флюорограф.
В лікарні налагоджено чітку взаємодію між структурними підрозділами та службами з метою наближення до кожного пацієнта високоякісної медичної допомоги.
Всі лікарі-психіатри лікарні дотримуються вимог «Критеріїв діагностики і лікування психічних розладів та розладів поведінки у дорослих» (наказ МОЗ України від 27.10.2000р. №271) та «Клінічного посібника з медико-соціальної реабілітації» КМКПЛ №1 2004 року.
Аналізуючи основні статистичні показники за кілька останніх років, порівнюючи їх з показниками попередніх років можна сказати, що робота лікарні стабільна з щорічним покращанням.
Наряду з застосуванням ліків вітчизняного виробництва впроваджуються нові психотропні препарати, що дозволило покращити надання психіатричної допомоги, покращити тривалість та якість ремісій, уникнути побічних дій та ускладнень психотропних засобів.
Київська міська клінічна психоневрологічна лікарня №1, наряду з наданням психіатричної допомоги хворим, з дотриманням обсягів та якості надання спеціалізованої психіатричної медичної допомоги, вирішує медико-соціальні питання. Разом з цим в лікарні працюють Центр медико-соціальної реабілітації та театр для хворих «Будьмо», який очолює професійний режисер. Щотижня в клубі лікарні відбуваються вистави з участю хворих. Вистави носять не тільки просвітницький, але і психотерапевтичний характер, оскільки узгоджуються з психологами лікарні.
Для вирішення медико–соціальних питань пацієнтів проводиться:
- направлення на медико-соціальну комісію для вирішення питань працездатності хворих з метою їх соціального захисту;
- переведення хворих лікарні за наявності показань в будинки-інтернати для покращання умов їхнього перебування, догляду та медико-соціальної допомоги;
- впровадження в лікарні сучасних підходів медико-соціальної реабілітації, заснованого на засадах мультидисциплінарних бригад, що складаються з лікаря-психіатра, психотерапевта, психолога, медичної сестри з соціальної допомоги,інструктора з трудотерапії, медичної сестри стаціонару;
- впровадження окремих програм медико-соціальної реабілітації хворих на ендогенну патологію, залежність від психоактивннх речовин та органічне ураження нервової системи з врахуванням специфіки кожного виду нозології та використанням сучасних підходів до лікування та реабілітації;
- забезпечення наступності в лікуванні та реабілітації з психоневрологічними диспансерами;
- залучення до заходів медично соціальної реабілітації роботи хворих в трудових та творчих майстернях;
- проведення в лікарні освітницьких та реабілітаційних програм для родичів хворих, тематичних лекцій, семінарів для покращення обізнаності родичів пацієнтів про особливості перебігання окремих психічних розладів та пристосування до них реабілітаційного промесу в домашніх умовах;
- проведення психотерапевтами лікарні психодинамічно орієнтованих відкритих груп пацієнтів різних відділень за наявних показань та відсутності протипоказань для даного виду психотерапії.
- У лікарні працює юридична служба по наданню юридичної допомоги в вирішенні правових питань пацієнтів, допомоги в відновленні втрачених хворими документів, в поверненні незаконно відчуженого житла хворих та інше.
Лікарня також тісно співпрацює з громадськими організаціями по підтримці психічно хворих людей, ЗОКРЕМА, Асоціація психіатрів України, (http://upa-psychiatry.org.ua/rus/apmn-rus.html), а також Київським регіональним науково – практичним товариством психіатрів, наркологів та медичних психологів. Голова товариства завідувач кафедри психіатрії та наркології НМУ ім. О. О. Богомольця професор О. К. Напрєєнко та секретар оргкомітету, заступник директора ТМО «ПСИХІАТРІЯ» в м. Києві О. О. Новосельский (тел.: 044 4683272), адреса електронної пошти
[email protected].
Лікарнею надається психіатрична допомога і особам без певного місця проживання.
Лікарня плідно співпрацює з науковими установами м. Києва та України, а також медичними закладами України. На підставі укладених угод з Українським НДІ ССПН, кафедрами психіатрії НМАПО імені П.Л.Шупика (http://kmapo.edu.ua/ua/faculties/pro2010)), Київського медичного університету ім. О. О. Богомольця (http://psy-nmu.ucoz.net), співробітники цих установ проводили консультації, консиліуми у закріплених за ними відділеннях, приймали участь у науково-практичних конференціях.