Увага! Сайт знаходиться в стадії бета-тестування та наповнення контентом.
 
Головна / Новини мед. закладів / Комунальне некомерційне підприємство "Консультативно-діагностичний центр дитячий Дарницького району м. Києва"
Грудне вигодовування і вакцинація дітей

26.10.2016

Вакцинація дитини  - є важливим елементом її захисту від небезпечних інфекційних захворювань, які можуть стати причиною інвалідності, а іноді і смерті. Але дуже часто батьки відмовляються від вакцинації або відкладають її, хвилюючись з приводу реакції організму дитини на саму вакцину.

Так, дійсно, іноді щеплення можуть викликати тимчасовий дискомфорт, наприклад, підвищення температури тіла. А чи знаєте ви, що імунна відповідь на вакцинацію залежить від виду вигодовування дитини? Ось результати цікавого дослідження, яке продемонструвало, що грудне вигодовування може значно знизити ризик виникнення лихоманки після щеплення.

В 2010 році в авторитетному журналі Pediatrics були опубліковані результати дослідження, згідно з якими грудне вигодовування сприяє зниженню частоти виникнення лихоманки після проведення вакцинації дітей. Дане проспективне когортне дослідження було проведено на базі Центру дитячої вакцинації Університету Федеріка II (Università Federico II, Наполі, Італія). Мами дітей, яким проводилася звичайна вакцинація, були проінструктовані про необхідність вимірювання температури у дитини ввечері в день вакцинації і протягом трьох наступних днів.

Інформація про частоту виникнення лихоманки була отримана від мам по телефону до кінця третього дня після проведення імунізації. Відносний ризик виникнення лихоманки в залежності від виду вигодовування дитини оцінювався з використанням багатовимірного статистичного аналізу з проведенням коригування на дозу вакцини, освіту матері, статус курця і кількість дітей в сім´ї.

Всього було включено 460 дітей першого року життя, з них у 450 дітей (98%) була отримана інформація, необхідна для оцінки результатів в даному дослідженні. Лихоманка відзначалася у 30 дітей (25%), які перебували виключно на грудному вигодовуванні, 48 малюків (31%), які були на змішаному (переважно, грудному) вигодовуванні, і у 94 дітей (53%), які були тільки на штучному вигодовуванні ( р <0,01).

Відносний ризик виникнення лихоманки серед дітей, які були повністю і частково на природному вигодовуванні, склав 0,46% (95% довірчий інтервал 0,33-0,66) і 0,58 (95% ДІ 0,44-0,77) , відповідно.

Обмеженнями даного дослідження було те, що температуру дитині вимірювала мама, а не лікар або медична сестра, а також можливість того, що лихоманка після імунізації може бути викликана епізодів інфекційного захворювання.

Таким чином, в даному дослідженні було продемонстровано, що грудне вигодовування призводить до зниження частоти виникнення лихоманки після проведення імунізації. Як вважають дослідники, цей ефект може бути пов’язаний як з безпосередньо грудним молоком, так і з актом грудного вигодовування, які можуть знизити температуру, особливо після щеплення.


 


Реєстрація

Вхід










Або зареєструйтесь

Наявність ліків