29.03.2024
В закладі триває робота над розвитком безбар’єрного простору на виконання Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 366-р. В 2024 році проведено навчання персоналу щодо запровадження принципів безбар’єрності під час надання медичних та реабілітаційних послуг в закладах охорони здоров’я. Також в поточному році заплановано обладнати відкидним пандусом вхід до найпростішого укриття підприємства.
В Комунальному некомерційному підприємстві «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» Шевченківського району міста Києва постійно приділяється увага питанням створення безбар`єрного доступу для людей з особливими потребами з метою зробити безбар`єрність новою суспільною нормою. За експертними висновками Центру проектування та експлуатації будівель і споруд № 80-20-ТО, будівлі закладу визнані як «об’єкт має часткову безбар’єрність».
Вимога сьогодення – безбар`єрність медичного закладу.
14 квітня 2021 року в Україні була схвалена Національна стратегія із створення безбар`єрного простору на період до 2030 року (далі – Стратегія). Метою Стратегії є створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права, отримувати послуги на рівні з іншими шляхом інтегрування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та громадянської, економічної та освітньої безбар`єрності до всіх сфер державної політики.
За участю першої леді України Олени Зеленської та під головуванням Прем`єр-міністра Дениса Шмигаля 15 лютого 2023 року відбулося засідання Ради безбар`єрності, під час якого було розглянуто та затверджено проект Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Стратегії.
Вимога сьогодення – всі заклади охорони здоров`я мають бути доступними для людей із особливими потребами, у тому числі з вадами зору або слуху. Адже доступність – це не просто формальність. Це вимога цивілізованого суспільства, в якому всі люди повинні мати рівні права і можливості.
Національна служба здоров`я України (далі – НСЗУ) дотримується принципу безбар`єрного доступу до медичної допомоги для всіх, незалежно від статусу особи, її ідентичності чи іншої приналежності. Такий підхід став основою Програми медичних гарантій, яка забезпечує безоплатні медичні послуги. Саме тому доступність медичного закладу для пацієнтів з інвалідністю стала обов`язковою вимогою для укладення договору з НСЗУ. Медичні заклади, які працюють за Програмою медичних гарантій, повинні бути обладнані пандусами, ліфтами, мати облаштовані вбиральні, доступну навігацію та забезпечувати людині на інвалідному візку можливість самостійного пересування по медзакладу.
В Комунальному некомерційному підприємстві «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» Шевченківського району міста Києва постійно приділяється увага питанням створення безбар`єрного доступу для людей з особливими потребами з метою зробити безбар`єрність новою суспільною нормою.
В закладі на першому поверсі відкритий черговий кабінет для огляду пацієнтів, у тому числі й осіб з особливими потребами.
Всі входи до будівель закладу обладнані пандусами.
Заклад обладнаний трьома ліфтами, які постійно підтримуються в працездатному стані.
Центральний вхід центру обладнаний підіймальною платформою FORSTOR для маломобільних груп населення з кнопкою виклику. Вантажопідйомність платформи 250 кг.
На першому поверсі будівлі обладнаний туалет для інвалідів із відповідною позначкою на дверях та інформаційною табличкою зі шрифтом Брайля.
Центральні входи до будівель закладу, кабінети прийому лікарів, адміністративні приміщення, місця загального користування позначені інформаційними табличками зі шрифтом Брайля.
На сходових клітинах будівель закладу перші та останні сходини кожного поверху позначені сигнальними полосами жовтого кольору.
Міжповерхові площадки сходових клітин обладнані попереджувальними перилами для обмеження доступу людей з вадами зору до великих віконних отворів.
На першому поверсі цілодобово чергує охоронець, який при необхідності надає допомогу особам з інвалідністю.
На території закладу передбачено місце для зупинки транспортних засобів з метою висадки/посадки пасажирів. Є місце для паркування транспортних засобів осіб з інвалідністю.
Місце для осіб з інвалідністю та їх відпочинку передбачено в захисній споруді цивільного захисту (найпростішому укритті) закладу.
Таким чином, особи з інвалідністю мають безбар’єрний доступ до медичних послуг в КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» Шевченківського району міста Києва.
https://docs.google.com/document/d/1f87szJK7gT1FpvRATTG5vZrB9Un3kF_s/edit?
usp=sharing&ouid=101238228764495554573&rtpof=true&sd=true