22.12.2015
Адміністрація Київської міської клінічної лікарні №5 повідомляє про урочисте відкриття о 14.00 год. 23.12.2015 р. в Дніпровському районі столиці Кабінету «Довіра» Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом, який створено в рамках реалізації Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки з метою наближення консультативно-діагностичних та лікувальних послуг мешканцям Лівобережжя.
За даними ООН м. Київ є одним з 27 найбільш уражених епідемією ВІЛ/СНІДу великих міст світу. За час епідемії в столиці зареєстровано 17 тисяч випадків ВІЛ-інфекції. Поширеність ВІЛ-інфекції на третину вище ніж по Україні: під медичним спостереженням в Київському міському центрі профілактики та боротьби зі СНІДом перебуває близько 12 тисяч ВІЛ-інфікованих людей, з яких третина – мешканці лівобережних районів.
Хвороба стрімко поширюється в усі прошарки населення поза групами осіб, які мають підвищений ризик інфікування, а реальна кількість ВІЛ-інфікованих осіб втричі перевищує дані офіціальної статистики.
За рівнем поширеності ВІЛ-інфекції Дніпровський район посідає 4-е місце у м. Києві: на сьогодні 1,5 тисячі мешканців району отримують спеціалізовану медичну допомогу з ВІЛ/СНІД. З початку року було зареєстровано ще 190 нових випадків ВІЛ-інфекції.
На базі Кабінету буде розгорнута спеціалізована служба за принципом надання інтегрованих послуг ВІЛ-позитивним особам безпосередньо за місцем проживання. Ефективність запропонованої моделі, де поєднується прийом психолога, лікаря-інфекціоніста та соціального працівника, вже доведена досвідом роботи у Деснянському та Голосіївському районах.
Відкриття Кабінету «Довіра» у Дніпровському районі є важливим кроком вперед щодо посилення спроможності громади міста протистояти тиску епідемії та захистити права людей, які живуть з ВІЛ, на отримання комплексної медичної, психологічної та соціальної допомоги. Крім того, будуть створені належні умови для організації надання замісної підтримувальної терапії.
Ця важлива подія відбулась за сприяння Управління охорони здоров’я Дніпровського району та завдяки відчутній допомозі міжнародних та українських донорських організацій, які впродовж 3-хроків витратили на ремонт та облаштування приміщень понад 200 тис. грн.: МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», МБФ «Вертикаль», представництво Фонду «АНТИСПИД» в Україні — AHF (AIDSHealthcareFoundation), Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД».