Увага! Сайт знаходиться в стадії бета-тестування та наповнення контентом.
 
Головна / Новини мед. закладів / Київська міська туберкульозна лікарня №1 з ДВ
ГЛОБАЛЬНИЙ ПЛАН З ЛІКВІДАЦІЇ ТУБЕРКУЛЬОЗУ

25.12.2015

Партнерство «Стоп ТБ» нещодавно опублікувало Глобальний план з ліквідації туберкульозу:http://www.stoptb.org/assets/documents/global/plan/GlobalPlanToEndTB_TheParadigmShift_2016-2020_StopTBPartnership.pdf

Автори Плану наполягають на необхідності змінити парадигму підходів до епідемії туберкульозу, зробивши головний наголос на ключових уразливих групах населення. Глобальний план з ліквідації туберкульозу несе дуже просте послання: без негайного і значного збільшення інвестицій на боротьбу з туберкульозом, глобальна мета з ліквідації хвороби як загрози для здоров´я до 2035 року (як це прописано у Стратегії ВООЗ «Покласти край туберкульозу») не буде досягнена. І якщо глобальне зниження захворюваності на туберкульоз зупиниться на рівні 1,5 відсотка на рік, хвороба залишиться загрозою для громадського здоров´я протягом ще двох століть.

Глобальний план з ліквідації туберкульозу ставить за мету досягнення трьох цілей, названих «90-(90)-90:

1.    90% людей з туберкульозом діагностовані й лікуються

2.    У рамках завдання 1, забезпечити 90% найбільш уразливих груп населення у всіх країнах діагностикою і лікуванням. Уразливі групи населення, зокрема, включають шахтарів, дітей, людей, які живуть з ВІЛ, споживачів ін´єкційних наркотиків, ув´язнених, бездомних, корінне населення та мігрантів. Уразливі групи населення існують у всіх країнах, від найбідніших до найбагатших.

3.    90% людей з діагностованим туберкульозом успішно одужують, отримуючи послуги, що допомагають їм залишатись прихильними до лікування, та соціальну підтримку.

Щоб досягнути цих амбітних цілей, доведеться повністю змінити звичний підхід до боротьби з ТБ. Але це єдиний шлях яким дуже невеликий спад захворюваності на туберкульоз за останні роки (близько 1,5% на рік) можна прискорити до 10%, які потрібні в глобальному масштабі для досягнення щойно проголошеної цілі зі зменшення захворюваності на туберкульоз у світі в середньому до 10 нових випадків на 100 000 населення або й менше до 2035 року. Саме такий показник означав би ефективне подолання туберкульозу у якості загрози для громадського здоров’я. Якщо ж річний спад захворюваності залишатиметься на неадекватному рівні 1,5%, туберкульоз навряд чи буде подоланий ще упродовж 150 років.

«Це глобальна ганьба і людська трагедія, що туберкульоз – виліковне захворювання – вбиває 1,5 млн людей щороку і ніхто не говорить про його ліквідацію, – говорить д-р Lucica Ditiu, виконавчий директор Партнерства «Стоп ТБ». – Ми знаємо, що може бути зроблено, ми знаємо, як це може бути зроблено, ми знаємо, скільки це буде коштувати нам – і ми повинні мати бажання це зробити і енергію, щоб рухатися далі. Вже наше покоління може увійти в історію як таке, що повернуло назад цю величезну епідемію, що, втім, піддається лікуванню».

Для реалізації заходів, запропонованих у Глобальному плані з викорінення ТБ в першу чергу необхідна зміна мислення – поєднання існуючих інструментів і нових підходів. Нова стратегія зосереджена на права людини і гендерному підході, посиленні політичного лідерства та фокусі на громаді і потребах пацієнта.

Глобальний план закликає інвестувати додаткові 9 млрд доларів на життєво необхідні дослідження і розробки для створення вакцини, яка захищатиме від туберкульозу людей різного віку, високо чутливих швидких діагностичних тестів, які можуть проводитись у будь-якому місці де людина звернулась по допомогу, і ефективні та нетоксичні схеми лікування (у тому числі для стійкого до препаратів туберкульозу).

 


Реєстрація

Вхід


Або зареєструйтесь

Наявність ліків