Увага! Сайт знаходиться в стадії бета-тестування та наповнення контентом.
 
Головна / Новини мед. закладів / Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №2" Шевченківського району
20 -21 травня в КНП « ЦПМСД №2» Шевченківського району м. Києва відбувся День боротьби з гіпертонією

21.05.2015

    20 -21 травня в КНП « ЦПМСД №2» Шевченківського району м. Києва  в рамках медичного профілактично-просвітницького проекту «Майстерня здоров’я» відбувся День боротьби з гіпертонією.

    Під час проведення заходу було організовано вимірювання артеріального тиску, визначення рівня глюкози крові та розповсюдження просвітницької літератури щодо факторів ризику розвитку гіпертонічної хвороби.

    Мета проведення заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби з артеріальною гіпертонією - підвищення інформованості населення про артеріальну гіпертонію, поширення інформації про те, як можна запобігти розвитку ускладнень цього захворювання.

    Відомо, що фактори ризику виникнення артеріальної гіпертензії поділяють на модифіковані (тобто, людина може вплинути на них, або зменшити ризик) та немодифіковані (на які людина не може впливати).

Модифіковані фактори ризику виникнення артеріальної гіпертензії

Немодифіковані фактори ризику виникнення артеріальної гіпертензії

Паління

Стать: чоловіки мають вищий ризик захворіти

Низька фізична активність (гіподинамія)

Абдомінальне ожиріння: обсяг талії >102 см для чоловіків і >88 см для жінок

Літній вік: чоловіки старше 55 років і жінки старше 65 років

Надлишкове споживання кухонної солі

Зловживання алкоголем

Генетична схильність: сімейний анамнез ранніх серцево-судинних захворювань

Дисліпідемія

Недостатнє надходження з водою і їжею кальцію і магнію, мікроелементів і вітамінів

Порушення толерантності до глюкози

Психо-емоційні стресові ситуації

 

   Організація проведення Дня боротьби з гіпертонією, насамперед направлена на  первинну профілактику артеріальної гіпертензії, запобігання її виникнення, а значить,  на навчання населення впливати на модифіковані фактори ризику виникнення цієї хвороби, на своєчасність звернення  пацієнтів до лікарів загальної практики-сімейних лікарів.

    Пацієнтам, які вже хворіють на артеріальну гіпертензію, наголошено на дотриманні постійного самоконтролю за рівнем АТ, своєчасного звернення за медичною допомогою та запобігання розвитку ускладнень.


Реєстрація

Вхід










Або зареєструйтесь

Наявність ліків