Увага! Сайт знаходиться в стадії бета-тестування та наповнення контентом.
 
Головна / Новини мед. закладів / Комунальне некомерційне підприємство “Медичний центр реабілітації та паліативної допомоги”
На базі Київського міського клінічного шпиталю ветеранів війни – клінічній базі кафедри медичної реабілітації , фізіотерапії і спортивної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика викладачі медичного коледжу штату Вісконсін та Фредерт Госпіталю в м. Мілуокі (США)

23.06.2016

Протягом тижня, з 11 по 16 червня, на базі Київського міського клінічного шпиталю ветеранів війни – клінічній базі кафедри медичної реабілітації , фізіотерапії і спортивної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика викладачі медичного коледжу штату Вісконсін та Фредерт Госпіталю в м. Мілуокі (США) провели курс навчання з медичної реабілітації. Захід був проведений в рамках програми підготовки реабілітологів  за підтримки народного депутата Богомолець О.В., Департаменту охорони здоров´я м. Києва та офісу НАТО в Україні. Безпосередньо  організували  навчання   лікар-реабілітолог, доцент кафедри фізичної медицини і реабілітації Вісконсінського медичного коледжу Оксана Сайко, координатор та перекладач Олег Ониськів та професор кафедри медичної реабілітації, фізіотерапії і спортивної медицини НМАПО Віталій Губенко за підтримки.

Участь у підготовці реабілітологів брали:

Оксана Сайко – лікар-реабілітолог, спеціалізація з онкореабілітації, лікування лімфатичних набряків, електроміографія;

 Дейвід Дель Торо – лікар-реабілітолог, спеціалізується в реабілітації ампутованих хворих, реабілітації після травми, лікуванні ран, електроміографії;

Пол Сендфорда – лікар-реабілітолог, спеціалізація з реабілітації хворих з пошкодженнями спинного мозку;

Александрія Грабер – ерготерапевт, спеціалізація з реабілітації верхньої кінцівки, загальної реабілітації;

Сесілія Девіне – ерготерапевт, спеціалізується в реабілітації верхньої кінцівки;

Тіна Стокман – фізіотерапевт, спеціалізується в загальній і неврологічній реабілітації, фізіотерапевтичному викладанні;

Кім Дечант – фізіотерапевт, спеціалізується в загальній і м’язево-скелетній реабілітації, фізіотерапевтичному викладанні.

Слухачами даного курсу були українські фахівці в галузі фізичної та реабілітаційної медицини – фізіотерапевти, лікарі ЛФК, неврологи, травматологи – загальна кількість 39 чоловік, фізичні реабілітологи, ерготерапевти  - 42 особи, викладачі ВУЗів України, які готують фахівців з реабілітації (професори – 6 чоловік, доценти – 13 чоловік), – 100 слухачів (з Києва 80 чоловік, з інших міст України – 20 чоловік).

Програма навчання включала лекції, тренінги та майстер-класи. Основними напрямками навчання були: модель співпраці в реабілітаційній команді при веденні пацієнта, основні підходи в реабілітаційному обстеженні, м´язево-скелетне обстеження, наслідки іммобілізації, стратегії ранньої мобілізації  та позиціонування, біомеханіка; інсульт: реабілітаційний менеджмент і результати, оцінка функції та реабілітація при порушеннях функції руки; ампутація: медична допомога, мобілізація, десенситизація; переміщення хворого; спинальна травма: оцінка, функціональні наслідки, мобілізація, реабілітація при ускладненнях; ортезування, баланс: оцінка, стратегія реабілітації; хода і допоміжні засоби при її відновленні.

 Кожен з американських колег представив особливості своєї спеціалізації в рамках командного мультидисциплінарного підходу в медичній реабілітації хворих: лікар реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, ерготерапевт, ортезист, мовний терапевт, соціальний працівник. Ця практика – командного підходу до проведення реабілітації, прийнята у всьому світі, і потребує термінового впровадження в Україні. Даний курс підготовки передбачав відпрацювання тактики та участі в роботі команди вище вказаних спеціалістів, до проведення реабілітації бійців АТО.

Крім того американські колеги проконсультували пацієнтів, поранених бійців АТО як шпиталю, так і інших клінік Києва (загалом 20 чоловік), і дали рекомендації щодо їх подальшої реабілітації.

Дні навчання були насиченими і плідними. Після курсу навчання слухачі пройшли тестування з викладених тем і отримали сертифікати про проходження тренінгу.

Ми вдячні колегам за їхнє бажання допомогти українським фахівцям отримати сучасні знання та практичні навички в галузі реабілітаційної медицини, а також усвідомити широкому медичному загалу нагальну необхідність створення в Україні системи медичної реабілітації на державному рівні.


Реєстрація

Вхід










Або зареєструйтесь

Наявність ліків