Увага! Сайт знаходиться в стадії бета-тестування та наповнення контентом.
 
Головна / Новини та поради / Валентина Гінзбург: Щороку від 4 000 до 4 500 киян дізнаються про свій діагноз – цукровий діабет
Новини та поради
Валентина Гінзбург: Щороку від 4 000 до 4 500 киян дізнаються про свій діагноз – цукровий діабет

14.11.2023  |  Новини

Цукровий діабет – небезпечне хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості гормону інсуліну, або організм не може його ефективно використовувати. Щороку від 4 000 до 4 500 киян дізнаються про діагноз «цукровий діабет». А всього наразі у столиці зареєстровано 74 тисячі таких хворих. Про це у Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

 

«Підступність цукрового діабету в тому, що він довго може підривати здоров’я зсередини абсолютно непомітно, нічим себе не викриваючи. Перші симптоми – нічна спрага, швидка втомлюваність, втрата ваги, надмірне відчуття голоду – свідчать вже про значну шкоду, яку хвороба встигла завдати людині», – зазначила Валентина Гінзбург.

Небезпека захворювання перш за все полягає у важких ускладненнях, які настають при пізньому виявленні або за відсутності адекватного лікування цукрового діабету. Серед них, наприклад, ниркова недостатність, що може призвести до повної відмови нирок; ураження сітківки очей (діабетична ретинопатія), що загрожує людині сліпотою; виникнення хронічних виразок, через інфікування яких часто може потребуватися ампутація кінцівок; удвічі-втричі підвищений ризик розвитку інфаркту та інсульту тощо.

Директорка Департаменту зауважила, що до груп підвищеного ризику входять люди з діабетом у родинному анамнезі; з ожирінням (індекс маси тіла >30 кг/м2); пацієнти з хронічним панкреатитом; хворі на атеросклероз та гіпертонічну хворобу; жінки, які народили дитину вагою 4,5 кг і більше або менше 2,5 кг; матері дітей із порушеннями розвитку; жінки, у яких в анамнезі викидень або народження мертвої дитини; жінки з гестаційним діабетом в анамнезі.

«Ніхто не застрахований від цукрового діабету, проте досить просто вберегтися від розвитку його ускладнень. Усього два правила: періодично вимірювати рівень цукру, якщо здорові та почуваєтеся добре, і неухильно дотримуватися всіх рекомендацій лікарів, якщо діагноз вже поставлений», – додала Валентина Гінзбург.

Вона зазначила, що швидко виміряти рівень цукру крові можна в сімейного лікаря. А саме лікування – це не лише прийом пігулок. Це зміна стилю життя, з обов’язковими помірними фізичними навантаженнями та дотриманням дієти.

Якщо попередити діабет 1 типу неможливо, то ризик розвитку діабету 2-го можна мінімізувати, дотримуючись здорового способу життя, складовими якого є рухлива активність, правильне харчування з мінімальним вмістом цукру та насичених жирів, підтримання нормальної ваги тощо.

«В умовах війни ми ще гостріше відчуваємо цінність здоров’я. І, як ніколи, маємо піклуватися про себе, своїх дітей і близьких. Ми можемо роками не замислюватися про хвороби, а потім розплачуватися за таку легковажність. А можемо приділяти цьому питанню зовсім небагато часу, проте регулярно. Не думати про погане, поки воно не сталося, або проявити свідомість щодо себе і уникнути негараздів – власний вибір кожного. Та я наполегливо раджу зважити всі «за» та «проти» і зробити його на користь свого життя», – підсумувала Валентина Гінзбург.


Реєстрація

Вхід


Або зареєструйтесь

Наявність ліків