Увага! Сайт знаходиться в стадії бета-тестування та наповнення контентом.
 
Головна / Новини та поради / Запитайте у кардіолога
Новини та поради
Запитайте у кардіолога

04.03.2015  |  Поради

ЗАПИТАЙТЕ У ЛІКАРЯ

 

Подаруй собі здорове серце – запоруку активного довголіття та успіху.

 

  1. 1.    Чому лікарі активно застерігають від серцево-судинних захворювань (ССЗ)?

Хвороби системи кровообігу зумовлюють більше половини всіх випадків смерті та третину причин інвалідності. В Україні серцево-судинна патологія стає причиною смерті близько 500 тисяч чоловік щорічно. Серед країн Європи Україна посідає одне з перших місць за рівнем загальної смертності від хвороб системи кровообігу та мозкових інсультів і одне з останніх місць за показниками середньої тривалості життя.

 

  1. Які основні чинники що сприяють розвитку ССЗ?

Основні фактори ризику виникнення та розвитку ССЗ - тютюнокуріння, підвищений артеріальний тиск, порушення вуглеводного та жирового обміну, надмірна вага та ожиріння, нераціональне харчування, низька фізична активність, зловживання алкоголем.

 

  1. Як можна вберегтися від ССЗ?

Відмовтесь від тютюнокуріння. Хвороби серця є причиною майже половини смертей серед тих, хто курив.

Обирайте здорове харчування - формування раціональної дієти є невід’ємною частиною лікування та профілактики ССЗ. У кожному окремому випадку необхідна професійна порада щодо вибору дієти, що максимально знижує ризик ССЗ. Виникнення певних захворювань зумовлюють такі недоліки в харчуванні:

-      надмірне споживання жирів, насичених жирів, холестерину, рафінованого цукру, солі, алкоголю,

-      недостатність споживання поліненасичених жирів, складних вуглеводів і клітковини, вітамінів та мінералів.

 

  1. Що треба їсти, щоб протистояти захворюванню серця?

Загалом необхідно надавати перевагу овочам і фруктам (не менше 400-500 г на день), хлібу грубого помолу, молочним продуктам із низьким вмістом жиру, пісному м’ясу, м’ясу індички, курки, морській рибі.

 

  1. Що ще важливо робити для зміцнення серця?

Мати достатню фізичну активність. Здоровим людям рекомендована фізична активність середньої інтенсивності тривалістю 35-45хв 4-5 разів на тиждень. Для пацієнтів із ССЗ рекомендації повинні враховувати дані всебічного клінічного обстеження із застосуванням навантажувальних тестів.

Знизити (стабілізувати) масу тіла. Цільовий індекс маси тіла (ІМТ= вага (кг) / ріст (м2) <25 кг/ м2 та об’єм талії у чоловіків <102см, а у жінок <88см. Сучасна медична практика розглядає ожиріння як самостійне тяжке хронічне захворювання, яке призводить до важких наслідків.

Нормалізувати артеріальний тиск (<140/90 мм рт.ст.). Контроль АТ вважається одним із основних в системі лікувально-профілактичних заходів при ССЗ. З цієї точки зору важливим є освіченість пацієнта про наявність артеріальної гіпертензії та застосування антигіпертензивних препаратів призначених лікарем. Контроль рівня АТ дозволяє знизити ризик ССЗ на 50%.

Підтримати концентрацію глюкози(цукру) крові на рівні <6 ммоль/л, загального холестерину < 5,0 ммоль/л. Для пацієнтів із ССЗ та для хворих на цукровий діабет цільові рівні загального холестерину < 4,5 ммоль/л.

 

 

Головний кардіолог ГУОЗ КМДА

к.мед.н. Леонід Владіленович Кушнір

 


Реєстрація

Вхід










Або зареєструйтесь

Наявність ліків