28.05.2015 | Поради
Як уникнути переїдання, теплового удару та опіків, а також укусів кліщів?
1) Не налягайте на їжу протягом перших 20-30 хвилин, навіть якщо до цього ви довго не їли. Справа в тому, що перші відчуття від поглинання їжі з’являються далеко не відразу, і якщо ви накинетеся на їжу, то можете “мимохідь” з’їсти занадто багато.
2) При приготуванні м´яса для шашлику не варто використовувати занадто багато східних прянощів і спецій, тому вони збуджують апетит, подразнюючи смакові рецептори.
Але що ж робити, якщо переїдання все-таки відбулося?
У цих випадках необхідно зробити прогулянку, під час якої необхідно виконувати спочатку плавні, потім більш енергійні рухи. Зробити кілька нехитрих вправ: з´єднати випрямлені руки над головою, потягнутися вгору, зробити нахили верхньої частини тулуба в сторони. Активує роботу печінки масаж вказівних пальців рук і вправу, при якому зігнуті в гачок вказівні пальці необхідно потягнути в протилежні сторони. Цей комплекс вправ спрямований на прискорення процесу перетравлення їжі та її природної евакуації з організму. Якщо після всіх вжитих заходів поліпшення не настало, то необхідно викликати лікаря.
Під час відпочинку на свіжому повітрі нерідкі випадки виникнення опіків. Відвикла за зимовий період від впливу сонячних променів шкіра, найчастіше, реагує почервоніннями, висипаннями і сверблячкою. А при довгому перебуванні на сонці можливе перегрівання організму.
1) Одягатися треба в світле та просторе вбрання з натуральних тканин, яке не перетискає судини, прикривати голову та інші відкриті ділянки тіла, щоб не отримати опіки чи перегрівання організму.
2) Пити треба більше, краще зелений чай та компотидо 2,5–3 л, можна прохолодні, але не холодні. Слід уникати газованих та солодких напоїв, не кажучи вже про алкогольні.
3) Якщо є можливість, то намагайтеся звести до мінімуму перебування під прямим сонячним промінням.
Ще одна проблема, яка актуальна під час відпочинку це захист від кліщів. Необхідно пам’ятати декілька порад.
1) Звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м місце для привалів, нічного сну на природі.
2) Використовувати репеленти (засоби, що відлякують кліщів). Препарати слід купувати в аптечній мережі, наносити на відкриті частини тіла (крім обличчя) і на одяг. Після нанесення на шкіру репеленти діють від 15 хвилин до 10 годин, що залежить від температури, вологості повітря, якості засобу. Засіб, нанесений на одяг, діє довше, ніж при нанесенні його на шкіру.
3) Після повернення з відпочинку бажано оглянути всіх на наявність кліщів. Особливо ретельно обстежити ділянки тіла вкриті волоссям.