Увага! Сайт знаходиться в стадії бета-тестування та наповнення контентом.
 
Головна / Новини та поради / Поради для гарного самопочуття в спеку
Новини та поради
Поради для гарного самопочуття в спеку

28.05.2015  |  Поради

Людина, як відомо, пристосовується та адаптується до любих кліматичних умов. Виходить із будь-якої ситуації переможцем.  Але іноді простіше і скоріше, “ніж конструювати по новому велосипед”, дотримуватись вже існуючих класичних порад гарного самопочуття в спекотну погоду.  Ось деякі з найпоширеніших.

 

  • По-перше, не слід без зайвої потреби виходити на вулицю, загалом треба менше перебувати на сонці. Якщо все ж доводиться, одягатися треба в світле та просторе вбрання з натуральних тканин, яке не перетискає судини, прикривати голову. Ні в якому разі не можна в спеку носити синтетичний і обтягуючий одяг, що погано вбирає вологу та не пропускає повітря. Синтетика особливо шкідлива в таку погоду з гігієнічної точки зору, а щільно облягаючий одяг ускладнює процес теплообміну. Слід використовувати сонцезахисні окуляри та сонцезахисні креми на відкритих ділянках тіла.
  • Пити треба більше, краще зелений чай та компотидо 2,5–3 л, можна прохолодні, але не холодні. Слід уникати газованих та солодких напоїв, не кажучи вже про алкогольні.
  • У спекотну погоду рекомендується менше вживати висококалорійної їжі. Потрібно відмовитися від звички готувати їжу про запас, як це часто роблять господині. Не потрібно забувати, що термін придатності більшості продуктів розрахований на нормальні умови зберігання, а не на аномально високу температуру повітря. Також категорично не можна купувати їжу на лотках, не обладнаних холодильниками. Невідомо, скільки пролежали продукти на пригріві, перш ніж їх продали
  • Багато хто в спеку рятується за допомогою кондиціонерів. Це, поза сумнівом, корисний винахід людства, але користуватися ним потрібно обережно. Розмістившись під кондиціонером, людина щонайбільше підхопить нежить, а в гіршому випадку — пневмонію або радикуліт. Крім того, важливо пам’ятати, що різниця температур між приміщенням і вулицею не повинна перевищувати 10 градусів. Періодично необхідно вимикати кондиціонер та провітрювати приміщення.
  • Якщо є можливість, то намагайтеся звести до мінімуму перебування в громадському транспорті. Спека й задуха в замкненому просторі можуть спровокувати запаморочення й непритомність, а інфекції в подібних умовах розповсюджуються набагато швидше.
  • У таку аномальну спеку фахівці настійно рекомендуютьвідмовитися від занять спортом. Фізичні навантаження збільшують теплообмін у п’ять разів, що може призвести до зневоднення організму. Але якщо прихильники фітнесу не можуть пропустити жодного заняття, необхідно, принаймні, знизити навантаження й пити більше води під час тренувань.
  • Не менш корисно в спеку ходити в басейн. Рекомендується відвідувати його два – три рази на тиждень. Разом із тим, захоплюватися заняттями на бігових доріжках і силових тренажерах не рекомендується. У спекотну погоду дуже велике навантаження на судини. Тому найкраще зосередитися на вправах, що збагачують організм киснем, наприклад, на дихальній гімнастиці, йозі або легкій аеробіці.
  • Вельминебажано в спеку користуватися косметикою, особливо пудрою й тональними кремами. По-перше, вони ускладнюють шкірі дихання, і по-друге, як наслідок, людина сильніше потіє, і ефект від макіяжу виявляється прямо протилежним бажаному.
  • Врятуватися від спеки й освіжити організм допоможутьводні процедури. Це не означає, що потрібно тут же бігти купатися в брудних водоймищах або міських фонтанах. Однак гуляти біля води, частіше обполіскувати руки й обличчя, а також приймати душ два рази на день — це необхідний мінімум у таку погоду. Для шкіри корисно вмиватися мінералкою або бризкатися спеціальною термальною водою.
  • Допомогти боротися зі спекою може певний режим дня. Якщо лягати спати і прокидатися раніше, коли на вулиці ще відносно прохолодно, можна уникнути головного болю. Адже спати в кімнаті, яку через вікно нагріває пекуче сонце — це не найприємніше й не найкорисніше заняття.
  • Рекомендується також при найменшій можливостіроззуватися й ходити босоніж. Зрозуміло, не по розпеченому асфальту, а по траві. Коли людина ходить босоніж, відбувається вплив на важливі точки, розташовані на підошвах ніг, поліпшується циркуляція крові, підвищується загальний тонус організму й навіть починається оновлення клітин.
  • Якщо у вашому виробничому приміщенні або в оселі немає кондиціонерів, поставте на столи акваріуми, можна навіть без рибок. Головне, щоб відбувалися регулярні випаровування. Ще, як варіант, можна періодично обприскувати приміщення холодною водою з розбризкувача. Не забувайте робити вологе прибирання.
  • Ще потрібно сказати про так звану погодну гіпоксію. Після теплового й сонячного ударів погодна гіпоксія є найбільшою небезпекою навіть для молодих і здорових людей. Суть явища полягає в тому, що через спеку вміст кисню в повітрі скорочується, і людині стає важче дихати. Єдиний спосіб впоратись із цією ситуацією — намагатися не виходити на вулицю в найжаркіші години — з 12.00 до 16.00.

 

Шановні громадяни, ви самі в першу чергу повинні дбати про своє здоров’я і захищатись від спеки! Дотримання вище наведених рекомендацій дозволить вам максимально знизити можливість негативних наслідків спеки для вашого здоров’я.


Реєстрація

Вхід










Або зареєструйтесь

Наявність ліків