Увага! Сайт знаходиться в стадії бета-тестування та наповнення контентом.
 
Головна / Новини та поради / Як допомогти тому, хто тоне
Новини та поради
Як допомогти тому, хто тоне

28.05.2015  |  Поради

У разі утоплення дихальні шляхи заповнюються рідиною (найчастіше водою) або  рідкими масами (мулом, грязюкою), що зумовлює гостре порушення дихання і серцевої діяльності.

У разі утоплення дихальні шляхи заповнюються рідиною (найчастіше водою) або  рідкими масами (мулом, грязюкою), що зумовлює гостре порушення дихання і серцевої діяльності.

          Надання першої допомоги починається з витягування того, хто тоне, з води. Підпливати до нього потрібно ззаду. Щоб перелякана людина, яка не контролює свою поведінку, не вчепилась у рятувальника і не втопила його, треба брати її за волосся або попідруки, потім, перевернувши догори обличчя пливти з нею до берега.

          Витягнувши постраждалого на берег із води, потрібно швидко і правильно оцінити його стан, звернувши увагу на дихання і пульс, на можливі травми (перелом кісток, поранення, кровотеча).

          Спочатку потрібно заспокоїти потерпілого і обігріти (зняти одяг, розтерти тіло, напоїти гарячим чаєм чи кавою, дати настоянку валеріанки або конвалії лікарської).

          У разі клінічної смерті терміново розпочати реанімаційні заходи і проводити їх, не припиняючи їх до прибуття швидкої допомоги. Передусім слід забезпечити прохідність дихальних шляхів: видалити воду, чужорідні тіла, що перешкоджають проходженню повітрю. Для цього рятувальник кладе потерпілого на свою зігнуту у коліні ногу (голова звисає вниз) і ритмічно натискає на його спину. Вода виливається із верхніх дихальних шляхів і шлунка. Далі робіть штучне дихання та непрямий масаж серця до приїзду карети швидкої допомоги.

          Одночасно клаптиком тканини , або пальцями із ротової порожнини видалити мул, пісок. Однак витрачати багато часу на видалення води з дихальних шляхів недоцільно, оскільки це призведе до зволікання з реанімаційними заходами і приречення їх на невдачу.

Профілактика

Щоб уникнути нещасних випадків на воді бажано купатися на облаштованих пляжах де працюють рятувальні служби. Не залишати дітей без нагляду поблизу водойм. Купатися бажано під наглядом людини, яка вміє плавати і володіє прийомами надання першої допомоги при утопленні. Не бажано купатися з човнів і плотів, поблизу шлюзів, пристаней і мостів, запливати за межі відведених для купання місць. В жодному разі не рекомендується  входити у воду після прийому алкоголю. Уникайте купання одразу після ситного обіду, а також в стані фізичного і психічного стомлення, після тривалого перебування на сонці. Розпочинати купатися бажано в сонячну, безвітряну погоду, при температурі води 18° - 20°С, повітря 20-25°С. 


Реєстрація

Вхід










Або зареєструйтесь

Наявність ліків