Увага! Сайт знаходиться в стадії бета-тестування та наповнення контентом.
 
Головна / Новини та поради / Основні правила поведінки на воді
Новини та поради
Основні правила поведінки на воді

01.07.2015  |  Поради

 

  1. Не переоцінюйте своїх сил. Не нехтуйте засобами перестороги (буйки, сітки, перегородки, попереджувальні знаки). Не запливайте без страхування далеко від берега, на швидку течію, небезпечні місця, хоч як би ви добре не плавали. Запливши далеко від берега, людина стомлюється, її охоплює паніка. Буває, вона навіть втрачає свідомість від переляку.

2. Ні в якому разі не плавайте на шляху руху катерів, пароплавів, човнів і т.п.

3. Ніколи не входьте у воду стрибком із берега, якщо ви заздалегідь не пересвідчились, що вода у цьому місці достатньо глибока і в ній немає твердих предметів. Дітям, як і дорослим, купатись можна тільки у спеціально відведених місцях – пляжах, де немає ям та водоворотів.

4. Не пустуйте на воді. Нічого доброго немає в нерозумних „жартах”, коли переважно підлітки притоплюють силоміць один одного. Такі розваги нерідко закінчуються трагічно.

5. Перед входом у воду розігрійтесь вправами на суші. Однак пам’ятайте, що у воду входити спітнілим і надто розпашілим не можна, в таких випадках потрібно трохи охолонути та заспокоїтись.

 6. Не купайтесь і не плавайте одразу після вживання їжі. Це можна робити лише через дві години.

7. Категорично забороняється входити у воду як дорослим, так і підліткам після вживання алкогольних напоїв, в тому числі слабоалкогольних! Дуже часто люди тонуть навіть після вживання невеликих доз алкоголю, втрачаючи самоконтроль.

8. Якщо, перебуваючи у воді, відчуваєте озноб, вийдіть із води, обітріться, розігрійте себе вправами на суші.

9. Ніколи не плавайте при недугах, навіть найлегших.

10. Під час купання пильнуйте, по можливості, за тим, що роблять ваші товариші і, в разі необхідності, надавайте їм посильну допомогу.

11. Ніколи не „розігруйте” товаришів, вдаючи, ніби ви захлинулися і тонете.

12. Ніколи не купайтеся наодинці. На березі хтось повинен стежити за вами.

13. Небезпечно також пірнати на значну глибину без акваланга. Нестача кисню викликає втрату свідомості. Ризикують і ті, хто користується несправним підводним обладнанням.

14. Якщо діти забажали покататися на човні, необхідно переконатися в його справності і з’ясувати, чи є в ньому рятувальні засоби. Під час таких прогулянок рекомендуємо суворо дотримуватись правил поведінки у човні.

15. Якщо ви вирішили відпочити біля води, то повинні розумно дозувати сонячні ванни. Це дозволить уникнути перегрівання тіла.

 16. Всім треба пам’ятати, що в місцях відведених для купання, забороняється прати білизну, купати тварин, купатися особам, які мають шкіряні захворювання. Виконуйте ці правила самі і вимагайте, щоб їх дотримувалися ваші товариші.

 

Як врятувати людину, що тоне:

  • насамперед витягніть її на берег, покладіть на спину, очистіть дихальні шляхи;
  • зробіть врятованому 2 повільні вдихи – «рот у рот»;
  • зробіть 6–10 поштовхів руками під грудиною;
  • знову прочистіть дихальні шляхи й повторіть 2 вдихи;
  • обов’язково слідкуйте за пульсом постраждалого, перевіряйте його не менше 10 сек., якщо пульсу немає — робіть непрямий масаж серця;
  • постраждалий отямився – не дозволяйте йому тут же підвестись;
  • у будь-якому випадку врятованому необхідна медична допомога, тому викличте «Швидку допомогу».

Реєстрація

Вхід


Або зареєструйтесь

Наявність ліків