Увага! Сайт знаходиться в стадії бета-тестування та наповнення контентом.
 
Головна / Новини та поради / Корисні поради при ожеледиці
Новини та поради
Корисні поради при ожеледиці

29.10.2015  |  Поради

Підготовка до ожеледиці:

1) Не розраховуйте на піщане посипання, а змайструвати на підошви і каблуки взуття «лідоступи». Їх можна зробити по-різному: прикріпити на каблук перед виходом з будинку шматок поролону (за розмірами каблука) або лейкопластиря, натерти наждачним папером підошву перед виходом, а краще прикріпити його на підошву (але від води піщинки наждачного паперу рано чи пізно обсипаються», намажте на підошву клей типа «Момент» і поставте взуття на пісок, після цього сміливо виходьте на вулицю.

2) Пам`ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої або іншої м`якої основи і без великих каблуків.

3) Людям похилого віку краще в «слизькі дні» взагалі не виходити з хати. Проте якщо потреба змусила, не соромтеся узяти палицю з гумовим наконечником або з шпилькою.

4) Якщо у вас з собою сумка, то вона повинна бути тільки такою, щоб можна було носити її через плече.

Пам`ятайте: дві третини травм люди старше 60 років одержують при падінні. Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводу близьких небезпечні для здоров`я.

Під час прогулянки в ожеледицю дотримуйтесь таких рекомендацій.

1) Ходіть неспішно, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті сумками. При порушенні рівноваги швидко сядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.

2) Падайте в ожеледицю з мінімальним ризиком для свого здоров`я. Відразу сядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння згрупуйтеся, напружте м`язи, а доторкнувшись до землі, обов`язково перекотіться - удар, направлений на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.

3) Не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але і важчих травм, особливо переломів.

4) Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і не виключено, що можуть перекинутися.

5) Не прогулюйтеся у самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах - особливо. Можна впасти і вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.

6) Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду і в ожеледицю. Пам`ятайте, що в цей період значно збільшується гальмівний шлях машини, і падіння перед автомобілем, який рухається, приводить як мінімум до каліцтв, а, можливо, і до загибелі.

7) Дуже небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. В стані сп`яніння травми найчастіше одержують важкі, всупереч переконанню, що п`яний падає завжди вдало.

8) Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини - терміново зверніться до травмпункту, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.

9) Тримайтеся подалі від будинків - ближче до середини тротуару, щоб на вас не впала бурулька. Взимку, особливо в містах, вони - дуже велика небезпека для пішоходів. Найбільшу небезпеку бурульки складають в період танення льоду і снігу.


Реєстрація

Вхід










Або зареєструйтесь

Наявність ліків