Увага! Сайт знаходиться в стадії бета-тестування та наповнення контентом.
 
Головна / Новини та поради / Рекомендації для населення про дії щодо профілактики діагностики та лікування на ГРВІ та ГРИП
Новини та поради
Рекомендації для населення про дії щодо профілактики діагностики та лікування на ГРВІ та ГРИП

29.10.2015  |  Поради

Клінічні ознаки грипу: головний біль, біль у м’язах, біль у горлі, підвищення температури, кашель, нежить або закладеність носа, іноді нудота, блювота.

Як заражаються грипом: повітряно-крапельним шляхом від іншої людини, під час кашлю, розмови, чхання, при тілесному контакті та на відстані менше ніж 2 метри.

Період інфекційності хворого на грип: один день до початку та сім днів з моменту захворювання, у разі якщо симптоми зберігаються – до їх зникнення.

Як попередити зараження: не контактувати з особами, які мають прояви грипозної інфекції; обмежити відвідування місць масового скупчення людей; частіше провітрювати приміщення; частіше мити руки з милом; намагатися не торкатися очей, носа, рота, особливо брудними руками.

Запобігати обіймам, поцілункам, рукостисканням; прикривати рота та ніс при чханні та кашлі одноразовою серветкою, яку одразу треба викинути; якщо у людини є прояви симптомів грипу – триматися від неї на відстані не менше ніж 2 метри.

Що робити у разі захворювання на грип: при перших ознаках захворювання слід дотримуватись постільного режиму, викликати лікаря та не виходити з дому. Хворі на грип небезпечні для оточуючих, тому повинні бути ізольовані. Неприпустима поява хворого в транспорті та громадських місцях.

Хворий повинен перебувати в окремому приміщення або відгороджений ширмою, користуватися окремим посудом та предметами особистої гігієни.

У кімнаті де знаходиться хворий необхідно проводити щоденне вологе прибирання. Не допускати контакту хворого з іншими здоровими членами сім’ї, крім тих хто доглядає за хворим.

Доглядаючий повинен використовувати марлеву пов’язку або одноразову маску, яку необхідно замінювати на нову кожні 4 години.

Після контакту з хворим, зняття маски, після відвідування туалету потрібно ретельно мити руки. Марлеву пов´язку після прання необхідно ретельно попрасувати.

Провітрювати приміщення необхідно кілька разів на добу. Не слід займатися самолікуванням. Відповідне медикаментозне лікування хворому може призначати тільки лікар.

Ознаки, у разі виникнення яких необхідно негайно викликати швидку медичну допомогу: прискорене чи уповільнене дихання, синюшність навколо рота, на інших ділянках шкіри, поява носової кровотечі, крововиливи на тілі навіть незначні, висока температура тіла вище 390 С,що не збивається жарознижувальними препаратами, неможливість розбудити, відсутня реакція на звертання, надмірне збудження, судоми, нудота, блювота, діарея, сильний головний біль, відсутність сечовиділення.


Реєстрація

Вхід


Або зареєструйтесь

Наявність ліків