18.11.2015 | Новини
Відсьогодні за номером гарячої лінії 278-41-91 кияни зможуть повідомити про роботу бригад екстреної медичної допомоги.
Таке рішення прийнято в Департаменті охорони здоров’я з метою вдосконалення механізму зворотнього зв’язку з пацієнтами та для підвищення рівня якості надання медичної допомоги.
За словами директора Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолія Вершигори, показники роботи цієї служби значно покращилися у порівнянні з попередніми роками.
По-перше, час доїзду бригад на виклик сьогодні відповідає нормативам (10 хвилин) у 92% випадках (в 2014 – 87%), по-друге, бригади забезпечені лікарськими засобами та виробами медичного призначення за рахунок бюджетних коштів та субвенції з Державного бюджету, по-третє, цього року збільшено кількість автомобілів «швидких».
«Все це позначилося на якості надання меддопомоги. Скарг киян на незадовільну роботу нашої служби значно поменшало», – наголошує директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Вершигора.
Проте, за його словами, у деяких ЗМІ з’являється критична інформація, що об’єктивно не відповідає дійсності.
«Ми повинні зробити все можливе, щоб заспокоїти киян, не допустити розхитування ситуації, що, можливо вигідно окремим «зацікавленим» особам та організаціям. З іншого боку, ми зобов’язані знати про кожен факт непрофесійного поводження наших лікарів, щоб адекватно реагувати. Тож, «гаряча лінія» 278-41-91має стати дієвим інструментом на шляху вдосконалення столичної служби екстреної медичної допомоги», – наголосив він.
Також Анатолій Вершигора прокоментував репліки деяких своїх підлеглих щодо зняття надбавок з посадового окладу за неналежне виконання професійних обов’язків.
«Це абсолютна правда, що медперсонал при недостатньо сумлінному відношенні до роботи не отримує надбавку 50% у повному обсязі. Згідно зі спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 05 жовтня 2005 року № 308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» надбавка виплачується за високі досягнення у праці, за складність, напруженість тощо, – розповідає Анатолій Вершигора. – Чи можна таким чином преміювати людину, яка порушила трудову дисципліну, санітарно-гігієнічний та протиепідемічний режим, невчасно (попри відсутність об’єктивних причин) прибула до пацієнта, грубо поводилася із хворим? Гадаю, що ні», – зауважує він.
Також Анатолій Вершигора повідомив, що рішення про нарахування відсотку надбавкизгідноз Колективною угодою приймається завідуючими структурних підрозділів щомісячно по кожному працівнику окремо після підведення підсумків роботи за минулий період.