24.03.2016 | Новини
Успішність лікування хворих на туберкульоз залежить не лише від кваліфікації медиків, а й від багатьох інших чинників. Перш за все, це грамотний підхід до організації процесу надання медичної допомоги, ефективне використання виділених коштів та контроль за реалізацією на практиці прийнятих управлінських рішень. У цьому переконана директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Тетяна Донченко.
За її словами, сьогодні у столиці досить ефективно працює нещодавно запроваджена амбулаторна модель лікування хворих на туберкульоз. Вона передбачає організацію контрольованого лікування хворих у закладах первинної медико-санітарної допомоги та у ДОТ-кабінетах диспансерних відділень протитуберкульозних закладів.
«Впровадження ДОТ-послуг в амбулаторіях Центрів первинної медико- санітарної допомоги дозволило наблизити послугу лікування до пацієнтів, адаптувавши її за принципом «зручності для хворого». У результаті ефективність лікування підвищилася, а відсоток перерваного лікування значно знизився», – розповіла Тетяна Донченко.
Успіх запровадження стаціонарозамінних форм лікування туберкульозу дозволяє сьогодні рухатися далі шляхом оптимізації роботи фтизіатричної служби столиці, керуючись рекомендаціями ВООЗ. Наступний крок – реконструкція Київської міської туберкульозної лікарні № 2 потужністю 400 ліжок.
«Це надасть змогу оптимально використовувати бюджетні кошти, зосередивши всі фінансові та кадрові ресурси для надання стаціонарної фтизіатричної допомоги киянам на базі одного сучасного Центру лікування туберкульозу», – сказала Тетяна Донченко.
Проте вона зауважила, що виділені ще у 2013 році понад 16 млн грн на капітальний ремонт корпусу відкритих форм туберкульозу легень Київської міської туберкульозної лікарні № 2 використані неефективно, тож фактично реконструкція майже не зрушила з місця. Це доведено перевіркою, проведеною Департаментом внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА.
«За результатами перевірки було встановлено завищення вартості будівельних робіт та вартості послуг з технічного нагляду за виконанням ремонту. Оскільки на момент закінчення аудиту кошти не було повернено, факт виконання робіт також не було підтверджено, матеріали передані до правоохоронних органів, а головного лікаря звільнено», – повідомила Тетяна Донченко.
На сьогодні, за її словами, питання створення сучасної туберкульозної лікарні – під пильним контролем міської влади. Також вона зазначила, що успіх цієї справи напряму залежить і від відповідальності бізнесу.
«Необхідно звернутися до будівельників із закликом особливо сумлінно ставитися до робот на соціально-значимих об’єктах. Адже не лише від 2 лікарів та чиновників, а від кожного з тих, хто чесно та добре працює на своїй ділянці, залежить здорове майбутнє столиці та киян», – підсумувала Тетяна Донченко.