Увага! Сайт знаходиться в стадії бета-тестування та наповнення контентом.
 
Головна / Новини та поради / Отруєння грибами може бути смертельно небезпечним - Департамент охорони здоров’я
Новини та поради
Отруєння грибами може бути смертельно небезпечним - Департамент охорони здоров’я

26.07.2017  |  Поради

Отруєння грибами може бути смертельно небезпечним, тому вкрай необхідно дотримуватися основних правил збирання та вживання цього продукту. Про це нагадують в Департаменті охорони здоров’я м. Києва.

Фахівці інформують, що в Україні поширені близько 80 видів потенційно небезпечних грибів, з них 10 – смертельно отруйних.
Їстівні гриби плутають із чимось непридатним для травлення навіть професіонали, тож медики закликають уважно ознайомитися з основними симптомами отруєння.

Найбільш характерними ознаками грибного отруєння є нудота, блювота, біль у животі, розлад шлунку, підвищення температури тіла. Ці симптоми з´являються вже за 30-60 хвилин після вживання неякісних страв із сироїжок, недоварених осінніх опеньків, сатанинських грибів, несправжніх дощовиків. Ці отруєння здебільшого не призводять до летальності, однак можуть мати серйозні наслідки для системи травлення, тому легковажити не можна.

Такі симптоми як галюцинації, розлад або втрата свідомості, порушення дихання та серцевої діяльності - з´являються через пів-дві години після вживання червоних мухоморів, волокониць, отруйні речовини яких вражають нервову систему. Людина захлинатиметься від нападів сміху і потерпатиме від галюцинацій. Можлива втрата свідомості. Якщо постраждалому не надати медичну допомогу у перші години, то врятувати його життя складно.

Найбільш отруйними є токсини блідої поганки, мухоморів білого і смердючого, сморжів і деяких інших грибів. Підступність їх у тому, що отрута, потрапивши до шлунку, протягом тривалого часу (до 3-ох діб) може не викликати жодних симптомів. Запаморочення, нудота, сильна спрага, судоми, посиніння губ, нігтів, похолодіння рук та ніг - все це виникає, коли отруйні речовини досягнуть мозку.

До смертельно небезпечних грибів належить і свинушка тонка, яка росте під Києвом. Цей гриб надзвичайно небезпечний. Він спричиняє в окремих людей сильну алергічну реакцію, що призводить до захворювання крові. При отруєнні людина може померти за два тижні. Зараз цей гриб занесений до світового списку смертельно отруйних.

Перша допомога при грибному отруєнні:

  1. Негайно викликайте "Швидку медичну допомогу".
  2. Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип´яченої води, натисніть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту, прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими.
  3. Можна зробити очисну клізму. Необхідно давати пити багато рідини.
  4. Після надання первинної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс. Покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану.
  5. З´ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи.

Важлива інформація для батьків! Отруєння грибами особливо важко піддається лікуванню у маленьких дітей. Крім того, гриби самі по собі «важка» їжа для дитячого шлунку. Не допускайте вживання цього продукту вашими дітьми і не їжте гриби самі, якщо не впевнені в їх походженні, якості та способі приготування!

  Отруєння грибами може бути смертельно небезпечним. Тож медики закликають звертатися до лікарів одразу ж після появи будь-яких з описаних симптомів. Зволікання та самолікування може коштувати отруєному життя! 


Реєстрація

Вхід


Або зареєструйтесь

Наявність ліків