Увага! Сайт знаходиться в стадії бета-тестування та наповнення контентом.
 
Головна / Новини та поради / Дмитро Турчак: «Єдиний спосіб вберегтися від кору – зробити щеплення»
Новини та поради
Дмитро Турчак: «Єдиний спосіб вберегтися від кору – зробити щеплення»

10.07.2017  |  Поради

Директор Департаменту охорони здоров’я Дмитро Турчак повідомив, що наразі столиця забезпечена вакцинами проти кору в достатній кількості. Він закликав киян скористатися можливістю убезпечити себе в період можливого спалаху цієї хвороби.

 

За словами Дмитра Турчака, з початку року в столиці зареєстровано 11 випадків захворюваності на кір, дев’ятеро хворих (шестеро з яких – діти) – госпіталізовано.

«На щастя, летальних випадків вдалося уникнути. Але треба розуміти, що ліків від кору не буває. Препарати полегшують симптоми та борються з ускладненнями. Тож – лише обов’язкова вакцинація!», – наголосив Дмитро Турчак.

Щодо ускладнень хвороби, то вони можуть бути дуже небезпечними для здоров’я та життя людини. Це ураження нервової системи (енцефаліт), пневмонія, отит, втрата зору. Зустрічаються навіть відтерміновані наслідки кору: в середньому через 5 років після перенесеного кору може виникнути підгострий склерозуючий паненцефаліт, що завжди закінчується летально.

Кір легко передається від людини до людини. Спочатку хворий відчуває ознаки звичайної застуди – нежить, температуру, кашель, а десь за тиждень з’являється висип (спочатку на голові, далі – на верхній та нижній частинах тулуба).

«Дуже важливо вчасно звернутися до лікаря. Лише фахівець може поставити точний діагноз і призначити адекватне й ефективне лікування», – зауважив Дмитро Турчак.

Також він зауважив, що наразі столиця забезпечена комбінованою вакциною для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи «Пріорикс» у достатній кількості. Щоб щепитися, необхідно звернутися до медичного закладу первинної ланки за місцем реєстрації. Дітям до 18 років щеплення КПК в Україні роблять безкоштовно.


Реєстрація

Вхід


Або зареєструйтесь

Наявність ліків