Увага! Сайт знаходиться в стадії бета-тестування та наповнення контентом.
 
Головна / Новини та поради / Київський міський центр крові прийняв 8600 донорів із початку повномасштабних воєнних дій на території України
Новини та поради
Київський міський центр крові прийняв 8600 донорів із початку повномасштабних воєнних дій на території України

14.06.2022  |  Новини

Із початку повномасштабних воєнних дій на території України Київський міський центр крові прийняв 8600 донорів. Про це у Всесвітній день донора крові розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

 

Вона нагадала, що вже 24 лютого Департамент охорони здоров’я звернувся до мешканців столиці з проханням здавати кров для потреб хворих та поранених. Тоді ж було переформатовано роботу: Центр крові перейшов у цілодобовий режим, а співробітники працювали у кілька змін – днем на забір крові, вночі – на її переробку.

«Заради можливості рятувати життя кияни пішки діставалися до пунктів здачі крові, очікували у величезних чергах і розходилися лише в комендантську годину. В результаті за перші 30 днів війни було прийнято понад 3000 донорів. Це вдвічі більше, ніж за такий самий період у мирний час», – зазначила Валентина Гінзбург.

За її інформацією, серед донорів люди різного віку та різних професій. Кров здавали і колективами. Наприклад, представники заводу «Артем», ДСНС України, Державної прикордонної служби України, СБУ, «Укравтодору», Національної поліції, Національної гвардії, Державного бюро розслідування, заводу БКК тощо.

«Особисто мене вразило, що з 8600 донорів більше половини здавали кров вперше у житті, а це 4565 киян, серед яких, до слова, дуже багато молоді. Під час загострення військових дій вони вирішили бути корисними – заради інших, заради перемоги», – наголосила Валентина Гінзбург.

На сьогодні столичні медичні заклади цілком забезпечені необхідними компонентами крові.

Валентина Гінзбург подякувала співробітникам Київського міського центру крові за професіоналізм та вміння працювати в екстремальних умовах. Також вона привітала донорів, відзначивши найактивніших Подяками Департаменту охорони здоров’я:

«Не даремно слово «донор» з латинської мови перекладається як «дарувати». Щосекунди у світі виникає потреба в переливанні крові. А якби не ви, скільки життів не вдалося б врятувати?.. Бажаю сил, міцного здоров’я та швидкої перемоги нам всім!».


Реєстрація

Вхід


Або зареєструйтесь

Наявність ліків