26.10.2022 | Новини
Щомісяця десятки маленьких киян потрапляють до спеціалізованого закладу з тяжкими побутовими опіками. Як повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, цього року в Київському опіковому центрі (Центрі термічної травми) в середньому щомісяця перебувало до 20 неповнолітніх. Торік, коли у столиці перебувало значно більше дітей, кількість доходила до 45.
«Ми маємо розуміти, що до лікарні потрапляють діти в надскладних станах, і часто лікарям буквально доводиться відвойовувати їх у смерті. У багатьох випадках лікування опіків – це довгий процес із численними операціями і тривалою реабілітацією. При цьому кінцевий результат спрогнозувати дуже складно. На жаль, не всіх постраждалих вдається повернути до звичного життя та уникнути інвалідизуючих наслідків термотравми», – розповіла Валентина Гінзбург.
Коли йдеться про дитячі опіки, дуже показовою є статистика. У 2022 році майже 80% обпеклися окропом, понад 12% – отримали контактні термічні опіки. Інші малі потерпали від відкритого полум’я, хімічних речовин та електричного струму. За віком абсолютна більшість дітей – близько 62% – малюки до 2 років.
«Про що це свідчить? Насамперед про те, що дорослі недостатньо пильнують своїх дітей. А ще про те, що майже всіх цих трагедій можна було уникнути, якби батьки організували свій побут із урахуванням небезпек, які можливі на кожному кроці «маленького дослідника», – впевнена директорка Департаменту.
Для запобігання опіковим травмам фахівці радять наступне:
«Якщо дитина все ж таки обпеклася – у жодному разі не ставтесь до цього легковажно. Опіки – дуже підступна річ. Навіть невеликий на вигляд опік може виявитися вкрай небезпечним. Його глибину може оцінити лише лікар. Тож консультація фахівця – обов’язкова! Окрема тема – самолікування. Всі ці олійки, креми, мазі – лише нашкодять, загнавши опік у глибину», – наголосила Валентина Гінзбург.
Вона порадила при наданні першої домедичної допомоги при опіках дотримуватися основних правил:
«Кожен погодиться, що діти – найцінніше, що тільки може бути у всіх батьків світу. Так давайте пам’ятати про це щохвилини. Адже буває достатньо однієї секунди, щоб сталося непоправне. Наші діти мають бути щасливими та здоровими. А ми, дорослі, маємо зробити для цього все, що в наших силах», – підсумувала Валентина Гінзбург.