14.11.2016
З 7.11.16 по 9.11.2016 в Києві проходила Восьма науково-практична конференція в рамках програми «Колиски надії» Фонду Віктора Пінчука на тему «Розвиток неонатології на сучасному етапі».
10 років проект «Колиски надії» надає допомогу відділенням інтенсивної терапії новонароджених в оснащенні сучасним обладнанням, проводить тренінги для лікарів та медичних сестер з інтенсивної терапії та сучасним методам виходжування недоношених новонароджених.
Доповідачами конференції в цьому році були: професор Крістоф Бюхрер (клініка «Шаріте», Берлін, Німеччина); професор Даніель де Лука (Південно-Паризька університетська клініка, Париж, Франція); доктор Квін Мок (Дитяча лікарня, Лондон, Великобританія); доктор Нік Коннеман (Медичний центр «Erasmus», Роттердам, Нідерланди); доктор Мартін Вальд (Лікарня Вельс-Грискирхен, Австрія); професор Аарон Хамвас (Дитяча лікарня Анни і Роберта Лур’є Школи медицини Фейнберг Південно-західного університету, Чикаго, США); професор Джеффрі Гердес і доктор медичних наук Маршу Гердес (Дитяча клініка Школи медицини Пенсильванського університету, Філадельфія, США), доцент Віра Бернет-Геррманн (завідуюча відділенням неонатології Університетській дитячої лікарні, Цюріх, Швейцарія).
Головний лікар перинатального центру, к.м.н., Біла Вікторія Володимирівна розповіла про досвід виходжування недоношених новонароджених в умовах Перинатального центру, про впроваджені нові технології при наданні допомоги новонародженим з екстремально низькою масою тіла (вага при народженні до 1000 г) і про отримані результати.
На конференції взяли участь лікарі неонатологи відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Перинатального центру м. Києва.
На конференції були представлені нові світові тенденції надання допомоги недоношеним новонародженим, надання респіраторної підтримки новонародженим з проблемами дихання, проведення амплітудно-інтегрованої електроенцефалографії для контролю за судомною активністю мозку, проведення ентерального і парентерального харчування дітям з екстремально низькою масою тіла. Велике увагу приділено питанню катамнестичних спостереження за дітьми, після виписки зі стаціонару. Була представлена програма індивідуального розвиваючого спостереження і оцінки новонароджених (NIDCAP).
Лікарями неонатологами Перинатального центру були представлені 2 практичних майстер-класи з проведення респіраторної стабілізації недоношених новонароджених в пологовому залі та проведення маневру продовженого роздування легень на легенях кроля.
По закінченню конференції зарубіжні спікери відвідали Перинатальний центр м. Києва, ознайомилися з досвідом надання допомоги жінкам з високим перинатальним ризиком і недоношеним новонародженим.