15.11.2016
До Всесвітнього Дня боротьби з цукровим діабетом
14 листопада 2016 року лікарями КНП «ЦПМСД»№2 Святошинського району м. Києва в рамках проведення Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом був організований профілактичний прийом пацієнтів сімейними лікарями та терапевтами дільничними, педіатрами дільничними ( усіх, хто побажав пройти огляд).
В умовах значного зростання ендокринної захворюваності, на що є багато причин – урбанізація, малорухливий спосіб життя, нераціональне харчування, стреси, «постаріння» населення, тощо, основна роль у профілактиці цукрового діабету належить сімейному лікарю, лікарю терапевту та педіатру дільничному, що спостерігає пацієнта протягом тривалого часу, знає всі особливості та фактори ризику й може скоригувати спосіб життя кожного окремого члена родини з урахуванням таких факторів, як надмірна маса тіла, підвищений артеріальний тиск, порушення ліпідного обміну тощо.
Під час проведення заходів медпрацівниками Центру було оглянуто 63 особи (дорослих) та 36 дітей, яким виміряли артеріальний тиск та визначили рівень глюкози в крові. У 12 осіб з оглянутих виявили підвищення артеріального тиску, у 15 дорослих та 6 дітей – підвищений рівень цукру крові в порівнянні з нормативами.
Згаданих пацієнтів після первинного обстеження було скеровано на дообстеження та додатковий огляд сімейного лікаря чи дільничного педіатра з метою коригування можливих факторів ризику, було проведено електрокардіографічне обстеження, призначено відповідне лікування та рекомендовані профілактичні заходи.
Оскільки метою Всесвітнього дня боротьби з діабетом є підвищення поінформованості населення про діабет, з відвідувачами Центру були проведені бесіди щодо дотримання здорового способу життя, режиму харчування, активного відпочинку та праці з метою запобігання захворюванню на цукровий діабет та його ускладненням.
далі
14.11.2016
З 7.11.16 по 9.11.2016 в Києві проходила Восьма науково-практична конференція в рамках програми «Колиски надії» Фонду Віктора Пінчука на тему «Розвиток неонатології на сучасному етапі».
10 років проект «Колиски надії» надає допомогу відділенням інтенсивної терапії новонароджених в оснащенні сучасним обладнанням, проводить тренінги для лікарів та медичних сестер з інтенсивної терапії та сучасним методам виходжування недоношених новонароджених.
Доповідачами конференції в цьому році були: професор Крістоф Бюхрер (клініка «Шаріте», Берлін, Німеччина); професор Даніель де Лука (Південно-Паризька університетська клініка, Париж, Франція); доктор Квін Мок (Дитяча лікарня, Лондон, Великобританія); доктор Нік Коннеман (Медичний центр «Erasmus», Роттердам, Нідерланди); доктор Мартін Вальд (Лікарня Вельс-Грискирхен, Австрія); професор Аарон Хамвас (Дитяча лікарня Анни і Роберта Лур’є Школи медицини Фейнберг Південно-західного університету, Чикаго, США); професор Джеффрі Гердес і доктор медичних наук Маршу Гердес (Дитяча клініка Школи медицини Пенсильванського університету, Філадельфія, США), доцент Віра Бернет-Геррманн (завідуюча відділенням неонатології Університетській дитячої лікарні, Цюріх, Швейцарія).
Головний лікар перинатального центру, к.м.н., Біла Вікторія Володимирівна розповіла про досвід виходжування недоношених новонароджених в умовах Перинатального центру, про впроваджені нові технології при наданні допомоги новонародженим з екстремально низькою масою тіла (вага при народженні до 1000 г) і про отримані результати.
На конференції взяли участь лікарі неонатологи відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Перинатального центру м. Києва.
На конференції були представлені нові світові тенденції надання допомоги недоношеним новонародженим, надання респіраторної підтримки новонародженим з проблемами дихання, проведення амплітудно-інтегрованої електроенцефалографії для контролю за судомною активністю мозку, проведення ентерального і парентерального харчування дітям з екстремально низькою масою тіла. Велике увагу приділено питанню катамнестичних спостереження за дітьми, після виписки зі стаціонару. Була представлена програма індивідуального розвиваючого спостереження і оцінки новонароджених (NIDCAP).
Лікарями неонатологами Перинатального центру були представлені 2 практичних майстер-класи з проведення респіраторної стабілізації недоношених новонароджених в пологовому залі та проведення маневру продовженого роздування легень на легенях кроля.
По закінченню конференції зарубіжні спікери відвідали Перинатальний центр м. Києва, ознайомилися з досвідом надання допомоги жінкам з високим перинатальним ризиком і недоношеним новонародженим.
10.11.2016
Показник |
За 10 місяців 2016 року |
Народилося дітей |
6136 |
Кількість багатоплідних вагітностей |
180 |
Кесарський розтин |
893 (15 %) |
Передчасні пологи | 593 |
Кількість гінекологічних хворих |
1781 |
Кількість прооперованих гінекологічних хворих |
1078 |
08.11.2016
Від тепер в стінах нашого центру живуть чудові роботи проекту “Усвідомлене материнство”.
Іноді в житті кожної жінки трапляються ситуації, коли важко прийняти правильне рішення. В кожній світлині живе історія, яка закінчилася щасливим усвідомленням дару материнства незважаючи на випробування долі. Ці історії представлено в буклетах, які ви маєте можливість відіслати із побажаннями будь кому задля підтримки.
Перинатальний центр м.Києва – місце зустрічі, місце виставки, місце POST POINTA, звідки буклети будуть розлітатися по всьому Світові!
Перинатальний центр м. Києва – місце підтримки материнства!
07.11.2016
3-4 листопада в Києві пройшов конгрес акушерських анестезіологів України та Ізраїлю “Невідкладні стани в акушерстві”.
Команда Перинатального центру м. Києва блискуче провела майстер – клас з лікування масивної кровотечі.
Також було надруковано наші медичні рекомендації з серцево-легеневої реанімації у вагітних.
Дякуємо організаторам та колегам за участь!
Працюємо й надалі заради життя!