23.02.2024
Причиною стресу є незадоволені потреби. Людина не може жити без їжі й води, тому насамперед повинна закрити свої фізіологічні потреби. Щойно потреби нижчого рівня задовольняються, людина перемикається на задоволення потреб вищого рівня: це визнання, самовираження тощо.
Однак і потреби вищого рівня можуть стати домінантними – найважливішими. І поки людина не задовольнить свої потреби, вона перебуватиме у стресовому стані.
Як людина реагує на стрес?
Стрес можуть викликати як реальні події, так і уявні. І організм реагує на них більш-менш однаково. Реакція може відрізнятися лише силою емоцій: від легкого занепокоєння до паніки. А також рівнем фізичного напруження: від практично невідчутного до «вискакування серця» із грудей і «заціпеніння» м´язів.
На фізіологічному рівні організм реагує інстинктивним бажанням усунути причину стресу або ж уникнути зіткнення з нею. Тому фізіологічну реакцію на стрес визначають як «боротися чи втікати».
У цей момент організм мобілізує всі резерви: частішає дихання, пришвидшується серцебиття, напружуються м´язи. Це важливо в екстремальній ситуації, коли людина змушена діяти негайно заради свого порятунку. Проте так само організм реагує і на стрес, викликаний не такими критичними обставинами.
На психологічному рівні стрес викликає в людини неприємні відчуття – занепокоєння, страх, гнів. Ознаками стресу також є збудженість, агресивність, дратівливість, втрата почуття гумору, неможливість зосередитися на виконанні повсякденних справ. Може виникнути відчуття втрати контролю над собою і ситуацією, почуття безпорадності, пригніченості, безнадії. Страх, викликаний стресом, може спричинити паніку.
Стрес позначається і на поведінці людини. Щоб позбутися стресу, люди, наприклад, починають зловживати алкоголем, більше курити, замість того, щоб розв´язувати проблеми, впадають у бездіяльність і апатію.
Як безпечно керувати стресом?
Існує безліч ефективних і цілком безпечних способів, що допомагають керувати стресом.
Фізичні способи керування стресом
далі
06.02.2024
В Києві працюють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства.
далі
06.02.2024
В Києві працюють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства.
далі
05.02.2024
З 05.02.2024 по 09.02.2024 з 14:00 до 18:00, 10.01.2024 з 09:00 до 14:00 до Всесвітнього дня боротьби проти раку за адресою: проспект Голосіївський, 59А всі бажаючи зможуть пройти консультативний огляд лікаря – онколога (каб. №502), дерматоскопію; жіноче населення – скринінгове обстеження у лікарів акушерів – гінекологів КНП «КДЦ» Голосіївського району м. Києва (каб. №215) (огляд, взяття біологічного матеріалу для цитологічного дослідження), а також пройти мамографічне дослідження, ультразвукові дослідження, колоноскопії, езофагогастродуоденоскопію, цистоскопію за направленням лікаря.
далі
19.12.2023
Електронна система охорони здоров’я (ЕСОЗ) є важливою частиною трансформації медичної системи
далі
18.12.2023
Міністерство молоді та спорту України працює над тим, щоб якомога більше людей в Україні займалися спортом та руховою активністю. Ми хочемо зробити рухову активність нормою життя для всіх українців, включаючи вимушених переселенців, ветеранів та членів їх сімей.
Щоб дізнатися, скільки людей займаються спортом і як можна їм допомогти, Міністерство проводить всеукраїнське опитування. Це дослідження допоможе зрозуміти, які групи населення потребують більшої підтримки, і розробити ефективні заходи для залучення людей до спорту.
За результатами опитування Міністерство розробить пропозиції щодо удосконалення системи залучення українців до спорту та рекомендації для державних органів. Ці рекомендації допоможуть зробити спорт більш доступним і привабливим для всіх громадян України.
Пройти опитування можна з 18.12.2023 по 18.01.2024 за посиланням: https://survey.sportforall.gov.ua/
далі