Новини
всі медичні заклади
Психологічна підтримка: Робота горя
28.03.2024
Життєвий шлях кожної людини сповнений втрат. Проте, якою б гіркою не була втрата, якщо психіка змогла провести роботу горя, то цей процес не тільки дає нам можливість залишити втрату в минулому і жити далі, але й збагачує нашу особистість.
На жаль, є багато факторів, які ускладнюють процес горювання, що призводить до депресії, поведінкових відігравань (наприклад, зловживання алкоголем) чи психосоматичних розладів.
далі
Психологічна підтримка: Синдром самозванця: що це таке і як його позбутися
28.03.2024
Синдром самозванця зазвичай проявляється в таких когнітивних судженнях людей про самих себе: “мене переоцінюють”, “я займаю не своє місце, обманюю людей, а мій успіх – чиста випадковість”. Зазвичай синдром самозванця стосується саме професійної діяльності. Причому він притаманний людям успішним у роботі, які багато сил вкладають у своє професійне зростання.
далі
Скарлатина
22.03.2024
Рекомендації щодо протиепідемічних заходів при виявленні випадку захворювання на скарлатину
далі
Психологічна підтримка: Розправте плечі: секрети впевненості в собі
20.03.2024
Ваше ставлення до себе – це ваш хребет. Уявіть, як складно жити радісно, коли ниє спина. Із самооцінкою так само: якщо вона хворіє, життя втрачає барви.
Щоденні кроки, зроблені з хворим ставленням до себе, складають життя, сповнене невпевненості, сумнівів і самознищення. Партнер, який терпить нездорові стосунки, може боятися, що більше нікому не буде цікавим. А коли ви мовчки терпите хамство, ризикуєте повірити, що це ви того заслуговуєте.
далі
Психологічна підтримка: Як піклуватися про себе та підтримувати дітей?
Психологічна підтримка: Як це – нічого не відчувати?
20.03.2024
Стаття з психологічної підтримки.
Завдяки почуттям люди навчилися не просто виживати, але й розвиватися. Адже саме почуття наповнюють життя сенсом. Чим більше ми відчуваємо, тим більш наповненим є наше життя. Якими б не були почуття, саме вони змушують нас відчувати себе живими.
Проте є люди, які відчувають душевну порожнечу або не можуть розпізнати та висловити свої переживання.
Психологи виділяють кілька таких станів, коли людина перестає відчувати емоції:
далі
“Голос пацієнтів ” — всеукраїнське опитування від Міністерства охорони здоров‘я України
Екскурсія для майбутніх інтернів
19.03.2024

На кафедрі акушерства, гінекології та неонатології Інституту післядипломної освіти Національного медичного університету імені О.О. Богомольця проведуть серію ознайомчих екскурсій на базах стажування для майбутніх інтернів-акушерів-гінекологів. Перша така екскурсія відбудеться 22 березня в Перинатальному центрі міста Києва. Захід відбудеться за участі висококваліфікованих викладачів і лікарів.
Зазначимо, що у 2023 році у Перинатальному центрі столиці відбулось 4119 пологів, що є найбільшим показником серед рододопоміжних закладів Києва та становить 21% від усіх пологів столиці в минулому році. У 2009 році Міністерством охорони здоров’я України Розширеною ініціативою ВОЗ ЮНІСЕФ Київському клінічному пологовому будинку №7 присвоєно звання «Лікарня, доброзичлива до дитини». Це звання було підтверджено у 2013 та 2017 роках.
Дата проведення: 22 березня.
Час: 15:00.
Місце: м. Київ, вул. Предславинська, 9, КНП «Перинатальний центр м. Києва». З собою необхідно мати халат (хірургічний костюм), маску та змінне взуття.
Контактна особа: асистент кафедри Кирило Венцківський +380 (93) 665-02-22.
Наголошуємо, на кафедрі акушерства, гінекології та неонатології післядипломної освіти НМУ лікарі-інтерни мають можливість здобути престижу спеціальність акушера-гінеколога у межах програми підготовки в інтернатурі. Сучасна, професійна та прогресивна команда фахівців допомагає здобути сучасні знання та вміння, всебічна програма, потужні бази стажування дають можливість стати успішним лікарем високого рівня. Запрошуємо на навчання!
Додаткову інформацію можна отримати на кафедрі акушерства, гінекології та неонатології ІПО НМУ
далі
Моніторинг ситуації з туберкульозу в Україні
13.03.2024
Туберкульоз — небезпечна хвороба. Симптоми можуть бути непомітними впродовж багатьох місяців, тож люди часто звертаються по допомогу на пізніх стадіях. Несвоєчасне звернення до лікаря призводить до подовження терміну лікування та виникнення ускладнень захворювання. Небезпека також криється у тому, що один хворий на туберкульоз, який не знає про свій діагноз і не отримує лікування, може за рік заразити близько 10-15 людей.
далі
Бульозний епідермоліз – рідкісне орфанне захворювання!
12.03.2024
Група спадкових захворювань, що відзначаються легкою схильністю до поранення шкірних покривів. Основний прояв — формування на шкірі міхурів з рідким вмістом, а після їхнього розтину — утворення ерозій, які довго не загоюються.
Маніпуляції та невідкладна допомога пацієнтам з БЕ має особливості, пов’язані із вкрай вразливою шкірою, яка відшаровується від найменшого дотику чи тертя, про які лікарі мають бути повідомлені та усвідомлювати, зокрема, що при неправильному поводженні з пацієнтом під час таких процедур вони можуть завдати непоправної шкоди пацієнту.
Важливо! Пацієнт із важким перебігом БЕ (характерні пухирі на шкірі або відсутність шкіри на значних ділянках тіла, значний біль) має бути негайно спрямований до спеціалізованого (референтного) центру БЕ в НДСЛ «Охматдит» (01135, м. Київ, вул. В.Чорновола, 28/1) з метою підтвердження діагнозу та надання високоспеціалізованої медичної допомоги фахівцями мультидисциплінарної команди БЕ.
далі