23.02.2024
Взимку багато людей відчувають занепад сил, апатію та безсилля. Це може бути пов’язано з нестачею сонячного світла, дефіцитом вітаміну D, втомою від холоду та одноманіття, гормональними змінами й недостатньою фізичною активністю.
Безумовно, українцям цей період ще важче дається через війну, постійний стрес, сумні новини, тривожні повідомлення. Але ми маємо бути сильними й підтримувати свій психічний стан, від якого залежить як наш добробут, так і наших близьких, рідних, коханих.
Отже, працюємо заради перемоги та покращення свого психічного стану.
далі
23.02.2024
Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Це поняття дуже широке і поєднує різні аспекти. Як зрозуміти, що стан душевного здоров’я вийшов із рівноваги та настав час звернутися до спеціаліста?
23.02.2024
Причиною стресу є незадоволені потреби. Людина не може жити без їжі й води, тому насамперед повинна закрити свої фізіологічні потреби. Щойно потреби нижчого рівня задовольняються, людина перемикається на задоволення потреб вищого рівня: це визнання, самовираження тощо.
Однак і потреби вищого рівня можуть стати домінантними – найважливішими. І поки людина не задовольнить свої потреби, вона перебуватиме у стресовому стані.
Як людина реагує на стрес?
Стрес можуть викликати як реальні події, так і уявні. І організм реагує на них більш-менш однаково. Реакція може відрізнятися лише силою емоцій: від легкого занепокоєння до паніки. А також рівнем фізичного напруження: від практично невідчутного до «вискакування серця» із грудей і «заціпеніння» м´язів.
На фізіологічному рівні організм реагує інстинктивним бажанням усунути причину стресу або ж уникнути зіткнення з нею. Тому фізіологічну реакцію на стрес визначають як «боротися чи втікати».
У цей момент організм мобілізує всі резерви: частішає дихання, пришвидшується серцебиття, напружуються м´язи. Це важливо в екстремальній ситуації, коли людина змушена діяти негайно заради свого порятунку. Проте так само організм реагує і на стрес, викликаний не такими критичними обставинами.
На психологічному рівні стрес викликає в людини неприємні відчуття – занепокоєння, страх, гнів. Ознаками стресу також є збудженість, агресивність, дратівливість, втрата почуття гумору, неможливість зосередитися на виконанні повсякденних справ. Може виникнути відчуття втрати контролю над собою і ситуацією, почуття безпорадності, пригніченості, безнадії. Страх, викликаний стресом, може спричинити паніку.
Стрес позначається і на поведінці людини. Щоб позбутися стресу, люди, наприклад, починають зловживати алкоголем, більше курити, замість того, щоб розв´язувати проблеми, впадають у бездіяльність і апатію.
Як безпечно керувати стресом?
Існує безліч ефективних і цілком безпечних способів, що допомагають керувати стресом.
Фізичні способи керування стресом
далі
06.02.2024
В Києві працюють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства.
далі
06.02.2024
В Києві працюють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства.
далі
05.02.2024
З 05.02.2024 по 09.02.2024 з 14:00 до 18:00, 10.01.2024 з 09:00 до 14:00 до Всесвітнього дня боротьби проти раку за адресою: проспект Голосіївський, 59А всі бажаючи зможуть пройти консультативний огляд лікаря – онколога (каб. №502), дерматоскопію; жіноче населення – скринінгове обстеження у лікарів акушерів – гінекологів КНП «КДЦ» Голосіївського району м. Києва (каб. №215) (огляд, взяття біологічного матеріалу для цитологічного дослідження), а також пройти мамографічне дослідження, ультразвукові дослідження, колоноскопії, езофагогастродуоденоскопію, цистоскопію за направленням лікаря.
далі
19.12.2023
Електронна система охорони здоров’я (ЕСОЗ) є важливою частиною трансформації медичної системи
далі