Комунальне некомерційне підприємство «Медичний центр реабілітації та паліативної допомоги» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) було побудовано та введено в експлуатацію в 1982 році, як «Госпіталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни – лікувально-оздоровчий центр» в північно-західній частині міста Києва в Пущі-Водиці на території майже 4,7 га. по вул. Червонофлотській, 26 (зараз вул. Федора Максименка, 26). В процесі багаторічних реорганізацій структури та мережі системи надання медичної допомоги населенню, визначення пріоритетних напрямків системи охорони здоров’я та приведення мережі лікувально-профілактичних закладів до вимог чинного законодавства, установу рішенням Київської міської ради від 13.07.2023 року № 6926/6967 перейменовано на Комунальне некомерційне підприємство «Медичний центр реабілітації та паліативної допомоги».
Комунальне некомерційне підприємство «Медичний центр реабілітації та паліативної допомоги» є закладом охорони здоров’я, що надає послуги з медичної реабілітації та відновного лікування і складається з 12-ти поверхового головного корпусу та допоміжних приміщень загальною площею 34 008 кв.м.
Після проведених капітальних ремонтів в 2022-2024 роках приміщення установи відповідають вимогам щодо доступності для інвалідів та маломобільних груп населення згідно з ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».
Починаючи з 2020 року, в рамках Державної медичної реформи, відповідно до Закону України від 19 жовтня 2017 року № 2168-VIII "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", заклад розпочав співпрацю з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) за програмами медичних гарантій
Комунальне некомерційне підприємство «Медичний центр реабілітації та паліативної допомоги» надає спектр медичних та реабілітаційних послуг, які складаються з професійних консультацій висококваліфікованих лікарів, якісної та швидкої лабораторної та інструментальної діагностики, а також програм реабілітації і відновлення в стаціонарних та амбулаторних умовах за програмою медичних гарантій НСЗУ у межах пакетів:
- «СТАЦІОНАРНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ У СТАЦІОНАРНИХ УМОВАХ»
- «ПРОФІЛАКТИКА, ДІАГНОСТИКА, СПОСТЕРЕЖЕННЯ, ЛІКУВАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЯ В АМБУЛАТОРНИХ УМОВАХ»
- «СТАЦІОНАРНА ПАЛІАТИВНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ»
- «РЕАБІЛІТАЦІЙНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ У СТАЦІОНАРНИХ УМОВАХ»
- «РЕАБІЛІТАЦІЙНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ І ДІТЯМ У АМБУЛАТОРНИХ УМОВАХ»
- «ПСИХІАТРИЧНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ У СТАЦІОНАРНИХ УМОВАХ»
Реабілітаційна допомога надається мультидисциплінарною реабілітаційною командою за індивідуальною програмою. Для кожного пацієнта програма фізичної реабілітації розроблюється індивідуально і визначається характером перебігу захворювання, відновлювальним періодом, руховим режимом та задачами відновлення. Комплексний підхід в лікуванні пацієнтів поєднує в собі комбінації передових технік, фізичної терапії, ерготерапії, апаратних методик та спеціалізованих тренувань і психологічної допомоги.
У розпорядженні пацієнтів високофункціональні зали фізичної реабілітації облаштовані за найсучаснішими інклюзивними стандартами для зручності та реабілітаціним обладнанням.
Стаціонарне лікування надається по напрямам:
- неврологія
- терапія
- реабілітаційна допомога
- паліативна допомога
- психіатрична допомога
Всі палати стаціонару облаштовані за найвищими світовими стандартами інклюзивності, приміщення з широкими дверними отворами, в них є функціональне ліжко, тумба приліжкова, шафа, консолі для подачі кисню та вакууму і клімат-контроль. Всі палати оснащені індивідуальним просторовим санвузлом та душем, обладнаними для маломобільних пацієнтів. В кожній палаті є кнопки виклику персоналу на висоті інвалідного візка в санвузлі та біля ліжка.
Також в закладі функціонуєвеликий басейн, гідромасажні ванни та діагностичні кабінети з:
- рентгенографія;
- лабораторні дослідження;
- ультразвукове дослідження;
Усі пацієнти, що перебувають на стаціонарному лікуванні та реабілітації забезпечуються чотирьохразовим харчування.
Госпіталізація пацієнтів до закладу відбувається в плановому порядку за попереднім узгодженням з відділом госпіталізації по телефонам (066) 343 07 17, (097) 750 36 52 та за наявності:
- направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;
- направлення лікуючого лікаря зокрема, лікаря фізичної та реабілітаційної медицини;
- направлення лікаря мобільної паліативної служби;
- переведення з іншого ЗОЗ/клінічного підрозділу ЗОЗ,
- направлення Центрального військового госпіталю або військової частини (для діючих військовослужбовців)