26.07.2023
16.05.2018
Напередодні Дня медичної сестри, 08.05.2018 року, в м. Києві відбувся конкурс професійної майстерності медичних сестер «Краща медична сестра м. Києва 2018 року».
Святошинський район гідно представляла сестра медична дільнична КНП «ЦПМСД № 2» Святошинського району м. Києва АЗПСМ № 7 Міщук Олександра.
Олександра успішно пройшла І етап конкурсу серед медичних сестер міста.
На ІІ етапі всі учасники показали свій високий рівень професіоналізму з теоретичних та практичних навичок.
Конкурс проходив у теплій, доброзичливої атмосфері та завершився церемонією нагородження учасників подарунками.
За Олександру активно вболівала група підтримки, яка складалася з: директору Центру Петрученко Н.В., голови профспілки медичних працівників Святошинського району м. Києва Гончаревської Л.М., головної медичної сестри Шевченко С.П., старших медичних сестер амбулаторій закладу.
Вітаємо всіх медичних сестер Святошинського району з професійним святом і бажаєм успіхів, наснаги, цікавої та плідної роботи, самовдосконалення.
далі
22.02.2018
Національний Інститут Раку разом з Інститутом високих технологій проводить інтернет-анкетування населення України з метою виявлення груп населення з підвищеним ризиком захворювання на рак.
Фахівці з ІТ технологій розробили і впровадитли електронну систему опитування населення з автоматичною обробкою інтернет-анкет та видачею рекомендацій тим, хто потрапив у групу ризику.
Анкетування можливо пройти за посиланням: онкоанкета.укр
далі
12.01.2018
У зв´язку з підвищенням захворюванності на КІР заклад працює за наступним графіком:
Назва ЛПЗ |
Адреса ЛПЗ |
Години роботи у робочі та вихідні дні |
КНП «ЦПМСД № 2» Святошинського району |
Вулиця В. Кучера, 5 кабінет № 218 |
Понеділок – п’ятниця з 8.00 до 19.00 Субота з 9.00. до 15.00 Неділя з 9.00 до 15.00 |
Вулиця Симиренка, 38, кабінет № 311 |
Понеділок – п’ятниця з 8.00 до 19.00 Субота з 9.00. до 15.00 |
20.06.2017
Управлінням охорони здоров’я Святошинського району м. Києва в рамках співпраці з Всеукраїнським Лікарським Товариством 20.06.2017 р. на базі КНП «ЦПМСД № 2» Святошинського району м. Києва було проведено заняття спільного проекту Всеукраїнського Лікарського Товариства та Військово – медичної Академії України «Школа практикуючого лікаря » на тему «Інфузійна терапія в практиці сімейного лікаря». Лекцію проводив доктор медичних наук, професор, полковник медичної служби, заступник начальника Військово-медичної академії України Стеблюк Всеволод Володимирович. По закінченню лекції з медичними працівниками району був проведений практикум на тему «Сучасні підходи до техніки проведення інфузійної терапії», де лікарі та медичні сестри мали можливість вдосконалити свої практичні навички.
далі
26.04.2017
Психологічни аспекти вакцінації
Страх щеплення викликає у багатьох дітей стрес та сльози. Але наслідком боязні вакцинації стає не лише психологічний дискомфорт у самої дитини та її батьків. Адже у людей можуть спостерігатися реакції на щеплення, пов’язані не з вакциною, а зі страхом перед ін’єкцією, а саме:
Лікарі дають батькам кілька хороших порад, щоб вони могли підтримати своїх дітей до, під час і після уколів.
Як мені підготувати дитину до щеплення?
Підготуйтеся самі! Перш ніж відвідати щеплювальний кабінет:
Допоможіть дітям старшого віку зрозуміти, що вакцини – це добре. Не лякайте дитину уколами, не кажіть їм «якщо будеш погано поводитися, я тебе відведу до медсестри, і вона зробить тобі укол». Замість цього постійно нагадуйте дитині, що вакцини допомагають їй не хворіти.
Що я можу зробити, щоб моя дитина відчувала себе більш комфортно під час щеплення?
Якщо у Вас є питання про імунізацію, зверніться з ними до дитячого лікаря або медсестри. Після закінчення прийому у лікаря попросіть його порадити якісь знеболюючі (крім аспірину) та інші заходи, які можна вжити вдома, щоб при необхідності підтримати дитину.
Спробуйте зробити наступне, щоб дитина легше перенесла уколи:
Для дітей старшого віку
Після того, як дитина отримає щеплення, надайте їй максимальну підтримку. Візьміть її на руки, притисніть до себе; немовля погодуйте грудьми. Говоріть втішним голосом, хваліть і обіймайте дитину – це покаже їй, що все вже добре.
далі
21.03.2017
Протипожежна безпека
В КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» Святошинського району м. Києва (вул.. Василя Кучера,5) на виконання наказу директора Центру Горбаченко Н.Ю. «Про призначення відповідальних осіб за стан охорони праці, пожежної безпеки» та згідно з планом навчання в згаданому напрямку працівників Центру, 16.03. 2017 року був проведений семінар-практикум з відповідальними особами та адміністративно-управлінським персоналом в частині відпрацювання практичних навичок з використання первинних засобів пожежегасіння.
Присутні на семінарі прослухали інструктаж з питань дотримання вимог нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки в підрозділах Центру. Крім того, були розглянуті можливі причини виникнення пожеж, прийоми та способи їх гасіння.
Співробітники мали змогу навчитися користуванню вогнегасниками та перевірити на практиці засвоєну навичку.
далі
17.03.2017
16.03.2017 року в КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Святошинського району м.Києва (вул. В. Кучера, 5) згідно з планом підвищення кваліфікації без відриву від роботи відбулася нарада медперсоналу Центру на тему: « Онкологічні захворювання у дітей».
Нараду проводила заступник директора Центру з охорони дитинства та материнства Казак Ірина Іванівна.
На нараді були присутні лікарі-педіатри дільничні та медичні сестри дільничні, які з великою цікавістю прослухали доповідь головного дитячого онколога міста Києва Матюшок Ольги Федорівни.
Доповідач поінформувала присутніх про стан онкологічної захворюваності дитячого населення Святошинського району, організаційні питання взаємодії між первинною та вторинною ланкою в процесі раннього виявлення та діагностики онкологічної патології різноманітної локалізації, про порядок скеровування пацієнтів до відповідного фахівця в залежності від локалізації можливої патології, про важливість співпраці педіатрів з батьками маленьких пацієнтів з метою фіксації найменших відхилень у стані та поведінці дітей в разі виникнення підозри на наявність патології.
Доповідач також поінформувала лікарів про можливості сучасної хіміотерапії, оперативного лікування та державного медичного забезпечення, дала вичерпну відповідь на запитання присутніх та надала контактну інформацію для оперативного реагування.
далі
02.12.2016
До Міжнародного Дня інвалідів
У КНП «ЦПМСД №2» Святошинського району м. Києва ( вул. Василя Кучера, 5 та вул. Симиренка, 38) з нагоди Міжнародного Дня інвалідів, що відзначається в світі щороку 3 грудня, були підведені підсумки роботи з дітьми, які мають особливі потреби з народження або набули інвалідність протягом життя.
Відзначення цієї дати, проголошеної в 1992 році Генеральною Асамблеєю ООН, не означає, що турбота про цю категорію пацієнтів обмежується тільки одним днем. Просто заходи цього дня мають на меті в черговий раз привернути увагу суспільства до потреб інвалідів, а медичним працівникам - проаналізувати ефективність наданої допомоги за попередній період.
В Центрі на обліку перебуває 439 дітей-інвалідів дитинства із вродженими вадами або захворюваннями, що знижують рівень здоров’я, обмежують здатність до самообслуговування, навчання, пересування та вимагають особливої уваги від медпрацівників, в першу чергу, дільничних лікарів-педіатрів та дільничних медичних сестер. Протягом року таких дітей відвідують вдома лікар, дільнична медсестра не тільки за викликом батьків чи опікунів. Практикуються так звані активні відвідування, коли медична сестра, яка від самого народження дитини знайома з його родиною, навідується до них, дає поради щодо особливостей режиму, догляду за хворою дитиною, в залежності від основного захворювання та супутніх хвороб, викликає в разі необхідності лікаря-педіатра дільничного на додатковий огляд. Лікар, у свою чергу, координує та налагоджує взаємодію з профільними фахівцями вторинної ланки, узгоджує з ними індивідуальні плани диспансерного нагляду, бере участь в складанні індивідуальних програм реабілітації, уточнює терміни стаціонарного та санаторно-курортного лікування. Діти з особливими потребами забезпечуються путівками на санаторно-курортне лікування з різних джерел, у тому числі в закладах охорони здоров’я первинної ланки.
Протягом 11 місяців 2016 року КНП «ЦПМСД №2» Святошинського району забезпечив безкоштовними путівками у профільні дитячі санаторії 19 дітей з особливими потребами із захворюваннями органів дихання, травлення, нервової системи та органів руху, у тому числі 15 дітям з обмеженою здатністю до самообслуговування, що потребують сторонньої допомоги, були виділені безкоштовні путівки для лікування на базі дитячого санаторію з супроводом.
Діти з особливими потребами від самого народження до досягнення ними 18-річного віку перебувають під пильним наглядом лікарів-педіатрів і завжди можуть розраховувати на якісну та своєчасну медичну допомогу, увагу та підтримку медичних працівників свого закладу.
далі
17.11.2016
Зустріти зиму без травм
Перший сніг, мороз, перша ожеледиця спричиняють, на жаль, травмування пішоходів. Що тягне за собою шкоду здоров’ю та тимчасову втрату працездатності.
Тому краще запобігти таким неприємним наслідкам погодних сюрпризів. Адже людина здатна керувати своєю поведінкою та в складних погодних умовах поводитися обережно.
Адміністрація, господарчі служби, служба охорони праці КНП ЦПМСД №2 Святошинського району м. Києва( вул.. В. Кучера, 5, Симиренко, 38) дбають про безпеку відвідувачів, своєчасно забезпечують розчистку прилеглої до закладу території, сходів та пандусів, а медичні працівники Центру проводять повсякденну роботу з пацієнтами з питань профілактики травм, пов’язаних зі складними погодними умовами. Це, зокрема, бесіди про те, як слід ходити під час ожеледиці та як вберегтися від тяжких травм: небезпечно тримати руки в кишенях, тримати в руках зайві речі, пересуватися узбіччям, перебігати дорогу в невстановлених місцях та перед транспортом, що рухається. Всі ці та інші поради, знайшли своє відображення в пам’ятці для відвідувачів, розміщеній на інформаційних дошках в приміщеннях КНП ЦПМС №2.
далі