28.05.2015 | Поради
Шоколадна засмага, яку так полюбляють мільйони людей, насправді є захисною реакцією організму на сонце. Внаслідок дії ультрафіолетових променів у зовнішньому пласті шкіри виробляється пігмент меланін. Він поглинає теплові промені, захищає від інфрачервоних променів, які можуть викликати загибель клітин шкіри і перегрівання організму.
Проте, така втіха, улюблена багатьма, може погано закінчитися. Cонце може стати причиною не лише передчасного старіння, а й страшної хвороби – раку шкіри. Рак шкіри – це неконтрольований ріст анормальних клітин шкіри. Стрімкий ріст призводить до виникнення пухлин, які можуть буди доброякісними (нераковими) або злоякісними (раковими).
28.05.2015 | Поради
Профілактика
далі
28.05.2015 | Поради
Україна відноситься до країн, в якій вживання дикорослих грибів є традиційним, але ця традиція таїть в собі небезпеку отруєння. Найчастіше отруєння виникає внаслідок споживання блідої поганки, хоча реєструються випадки, що пов’язані із вживанням таких видів, як рядовка тигрова, печериця жовтошкіра, строчки, гриб-парасолька цегляно-сіро-червоний, опеньок несправжній тощо.
далі
28.05.2015 | Поради
Людина, як відомо, пристосовується та адаптується до любих кліматичних умов. Виходить із будь-якої ситуації переможцем. Але іноді простіше і скоріше, “ніж конструювати по новому велосипед”, дотримуватись вже існуючих класичних порад гарного самопочуття в спекотну погоду. Ось деякі з найпоширеніших.
далі
28.05.2015 | Поради
Кишкові інфекції – група інфекцій, що викликає захворювання травного тракту з основними клінічними проявами, такими як підвищення температури тіла, пронос, блювання. До кишкових інфекцій відносяться такі небезпечні захворювання як черевний тиф, дизентерія, харчові токсикоінфекції, сальмонельоз, ботулізм, гастроентероколіти. Всі ці захворювання виникають внаслідок вживання інфікованих харчових продуктів або води, які проникають в організм людини через брудні руки, продукти харчування. Кишкові інфекції поширені повсюдно навіть у розвинутих країнах, характеризуються високим рівнем захворюваності. Це одні з найчастіших інфекційних хвороб у дітей.
далі
28.05.2015 | Поради
Профілактика теплового удару
Не виходити на вулицю без головного убору;
Обмежити перебування тривалий час під прямим сонячним промінням, особливо в години найбільшої сонячної активності (з 12-00 до 16-00);
Протягом дня випивати не менше ніж 1,5-2,0 літри рідини (мінеральна вода без газу, соки, чай).
Не рекомендується вживати каву, алкогольні напої, напої, з високим вмістом кофеїну, що сприяють зневодненню та солодкі газовані напої, що посилюють спрагу;
Носити вільний одяг з легких натуральних тканин;
Обмежити перебування у місцях з великим скупченням людей та недостатньою вентиляцією.
далі